Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Wifi Router bekötésénél a...

Wifi Router bekötésénél a rendszer ezt írja: IP cím ütközés a hálózaton működő másik rendszerrel. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Egy HP Pavilion laptopomon működő XP Professional SP3 rendszernél történik mindez. TP-Linke routert próbáltam ki vele először, mert nem volt biztos, hogy nálunk működni fog a Wifi, ezért kölcsönkértem egyet.

Működött, így vettünk egy másikat, szintén TP-Link, de más típusút, viszont azóta ezt írja ki és nem lehet feltelepíteni. Mit tudok csinálni? Lehet, hogy az előzőleg feltelepített router a gond?



#Windows #HP #TP-Link #SP3 #Professional #HP Pavilion #XP #IP cím ütközés #IP cím ütközés a hálózaton működő másik rendszerrel
2012. nov. 14. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A routert nem a gépre telepítjük. A gond valszeg az, hogy fixálva van a gép IP címe és a router is azt a címet használná. Megoldás: gép IP címének dinamikusra állítása.

Ha ez nem oldja meg, akkor írd le a hálózat felépítését, milyen eszközöd van, hogy csatlakozik, mit állítottál rajta.

2012. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
Akkor is küldheti ezt az üzenetet ha a két számítógép neve azonos. Nem árt ezt is ellenőrizni.
2012. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy számítógép van csak.


Első válaszoló: Megmondanád, hol tudom Dinamikusra átállítani a gépen az IP címet?

2012. nov. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!