Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 24 megás internetem van a...

Kiskobra kérdése:

24 megás internetem van a sebességmérők is ezt mutatják, viszont torrentnél max.3 megával tölt lefelé! Miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
3mb/s? akkor az még jó is.
2012. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bit-Byte?
2012. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szolgáltató Megabitben adja meg a sebességet, a kliens pedig megabájtban mutatja.


Ha elosztod 8-cal, az pontosan 3 megabájt.

2012. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már látom kimatekozták neked. Az a "24 megás net" nem 24MByte/sec-t jelent, hanem 24Mbit/s-es netet, ami kerek 3Mbyte/s.
2012. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és azért 8-cal osztod el, mert 1 byte = 8 bit.
2012. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mikor ezt a kérdést tettem fel a szolgáltatómnak telefonon, azt válaszolta az ügyintéző, hogy az XY megás letöltés, az csak ő oldalukon garantált - ez a legtöbb szolgáltatónál szintén így megy -, minden más oldalon a legkisebb garantált letöltési sebesség 1 megabit. Ismétlem, legkisebb. Ha 3 megával tölti le a cuccokat torrentezésnél az szerintem eléggé gyors és jónak mondható így is.
2012. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár azt még lefelejtettem, hogy örülök, ha nálam 565 kilobit/sec-os sebességet eléri a letöltés és 5 megás a netem.
2012. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

7 te vagy a szolgáltatók álma. 5 megáért fizetsz, 0,5-tel tölt és még örülsz is.....:)

Ha csak annyit bír ott a hálózat, akkor kisebb, olcsóbb csomagra előfizethetnél.

Az én netem 10 megás és csak elvétve megy 9 alá. Ha csak a garantált 2 megát nyújtanák rendszeresen, rég leváltottam volna őket másik szolgáltatóra, vagy nem a 10 megás csomagért fizetnék.

2012. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek! :D
2013. jan. 10. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!