Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a windows 98-at és helyette windows xp-t telepíteni?

Figyelt kérdés
Megvan hozzá mindkettő szükséges telepítőlemez. (És igen tudom hogy mindkettő operációs rendszer ősrégi :D de kéne a segítség)

2012. nov. 18. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az XP telepítőlemezről bootlsz. Bootoláskor ki fogja írni hogy a CD-ről való bootoláshoz nyomj meg egy gombot, tegyél így.

Ha esetleg észlelné hogy a gépeden már van egy telepített op. rendszer és felajánlja a javítást, az esc megnyomásával válaszd a javítás kihagyása lehetőséget.

A szerződés elfogadása után megjelenik a partíciód. Töröld, majd hozz létre egy újat. Létrehozás után az enter megnyomásával folytatja a telepítést. Formázd NTFS-re, innen már egyértelmű lesz.


Amit sokan el szoktak rontani: A telepítés közbeni újrainduláskor már nem szabad a telepítőlemezről bootolni, tehát amikor megint kiírja hogy nyomj meg egy billentyűt, akkor ne csinálj semmit.

2012. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát barátom Te tényleg le vagy maradva... de se baj, megpróbálok értelmes választ adni ezen kérdésedre:


A Windows XP telepítő CD-vel lehet meghajtót formázni és utána felrakja az XP-t. De javaslom, hogy legalább Windows XP Service Pack 3-mal próbálkozz. :)


U.i.: a Windows 8-cal még 20 évig ne próbálkozz ;)

2012. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Es hogyan tudok a windows xp telepitolemezrol bootolni?
2012. nov. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!