Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 indításánál hogy...

Windows 7 indításánál hogy tudom eltüntetni az elején fellépő választó képernyőt? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Már jó ideje fenn áll a probléma de kezd elegem lenni belőle. Amikor utoljára újratelepítettem a rendszert, az előzőt teljesen leformáztam, ennek ellenére amikor indítom a gépet, az alap rendszervizsgálat és a töltőképernyő között bejön egy ablak ahol 2 verzió között lehet választani, pedig csak egy van.

A gond szimplán az hogy a gépem régi, a kerek lila billzet USB meghalt már, ezért rendes USB-s billzettel dolgozom, azt viszont a Setup-ban nem ismeri fel. Tudom hogy BIOS-t kéne frissíteni hozzá, de abba nem mertem belevágni. A lényeg hogy így nem tudom átugrani azt a képernyőt és minden alkalommal végig kell várnom a 30 másodpercet, nem sok, de hosszútávon már idegesítő aprósággá vált. Van rá mód hogy valahogy alapértelmezettnek beállítsam az egyiket és ne kérdezze meg többet? BIOSban nézelődtem, de ott nem találtam ilyen opciót.



2012. nov. 20. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Biosba belépsz és [link]


Az USB keyboard supportot bekapcsolod ENABLED

És szerintem NEM formáztad


[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect


Ez XP de keresek win7 re is winyok száma a gépedbe ?

2012. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Biztosan formáztam, mindig úgy telepítek hogy törlöm a partíciót, amin az előző rendszer futott, majd újra megformázom és telepítő fájlokat másolok, ezért is csodálkoztam, mert eddig nem volt ilyen probléma.

Most hogy áttértem XP-ről WIN7-re akkor jelentkezett, az XP nem akar eltűnni.

Winchestereim száma 2, partíciók száma 5

2012. nov. 20. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vezérlőpult/Rendszer/Speciális fül/Indítás és helyreállítás alatti Beállítások gomb/Rendszerek listájának megjelenítése elől kiveszed a pipát.
2012. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
boot.ini fájlt betudod illeszteni ide?
2012. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A win 7 vezérlőpultjában nem nagy találom ezt a fület, addig megvan hogy rendszer, de ott semmi hasonló nincs.


A boot.ini-t nem találom, hol kéne lennie?

2012. nov. 20. 11:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, klasszikus nézet, de olyan opció NINCS, bal oldalt kéne lennie, de nincs
2012. nov. 20. 11:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Megtaláltam mégis, átslisszant felette a szemem :) köszönöm szépen a segítséget!! mindkettőtöknek
2012. nov. 20. 11:23
 8/8 anonim válasza:
Köszönöm! Ez nekem is segített
2019. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!