Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tömörítő programok? Van ehhez...

Tömörítő programok? Van ehhez hasonló?

Figyelt kérdés

A FLAC programhoz keresnék 3, hasonló programot.

Illetve arra lennék kíváncsi, hogy (röviden)mire utal a "hello world" kifejezés?

(KERESTEM! neten, de olyan hosszú és számomra bonyolult a megfogalmazása, hogy nem tudom, mi az az 1-2 mondat, amit le kellene róla írnom.)

Nagyon köszönöm a segítséget.


2012. nov. 23. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
programnyelveken amennyiben tanulsz ilyesmit akkor ez az elsö mondat amit elkészitesz
2012. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm! :))

Második: írtam, hogy KERESTEM, nyilván meg is találtam ezt... ebből nem tudtam (elnézést, nézzetek h*lyének) levenni, mit takar a kifejezés. Tudniillik, nem tanultam informatikát és nem vagyok jártas ilyen téren, viszont most szükségem lenne rá.

2012. nov. 23. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennél érthetőbben és szájbarágósabban nem igazán lehet megfogalmazni ...


De megpróbálom szinkronizálni: egy programnyelv tanulásakor az első feladat szokott lenni, hogy írj egy programot az adott nyelven, ami kiírja a képernyőre, hogy: "hello world".

Ezt igen nagy programozók, igen komoly könyveikben használták először és onnan terjedt el és vált általánossá a programozás oktatásában.

2012. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, most már értem.

A FLAC-hoz hasonló programot tudnának nekem írni?

(Nem tudom, jót találtam-e: zip, gzip és Winrar jó példa erre?)

2012. nov. 23. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Valamit keversz.


A zip, gzip és Winrar egy általános tömörítő. Bármit becsomagolhatsz, tömöríthetsz vele.


A FLAC egy veszteségmentes audió tömörítő codec, és formátum neve. Ezt csak audió esetén használják.

Hasonló audió formátum pl: a wav az ape és az mp3(az mp3 viszont már veszteséges tömörítés!)

2012. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!