Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen számitástehcnikai,...

Milyen számitástehcnikai, informatikai alapképzések vannak? Mindent a mérnökinformatikusból képeznek?

Figyelt kérdés
azért ide tettem fel a kérdést mert itt már tapasztaltabb emberek vannak a témát mint az oktatás témakörben.

2012. nov. 26. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Programtervező informatikus, műszaki informatika, és ezekből lehet szakosodni tovább. Informatikának vagy hardware-s részén indulsz, a szerverek és linux felé, vagy a software része felé indulsz és akkor webfejlesztő, programtervező, stb. Az alap ugyanaz mindegyiknél.
2012. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegeden van gazdasági informatikus képzés is.
2012. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Létezik agrárinformatikus képzés is Debrecenben, de az alapja ugyanaz mindnek, csak ott pl az agrárgazdaságban használatos programokra és eszközökre koncentrálnak, a gazdaságiban a közgazdaság számtech hátterére.
2012. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem. de ha az alap a mérnökinfó és a programtervező, akkor igazából 2 alap van amiből választhatok nem? Úgy értem egy programtervező bsc-ven nem mehetek műszakis msc-re hacsak nincs átfedés.
2012. nov. 26. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem. Mint írtuk van programtervező informatikus, mérnök informatikus, gazdasági, és agrár informatikus is. Ez legalább 4 féle alap. Az átfedések elég nagyok ahhoz, hogy probléma nélkül bármelyik MSc-s infós szakra elindulj. Én pl mérnök infó BSc-ről programtervező inforatikus MSc-re (mert mérnökinfós nem indult)
2012. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz róla. A diplomán túl fül ha majd működik, ott meg tudod nézni, milyen msc-k épülnek rá.

2012. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ja böngésztem de eléggé furcsa most a felvi
2012. nov. 26. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!