Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy lassú Windows Vistát...

Teli kérdése:

Egy lassú Windows Vistát érdemes-e felfrissíteni windows 7-re és gyorsabb lesz-e mint boot időben és programok indulási sebességeben vagy érdemesebb inkább teljesen lepucolni a merevlemezt és úgy felrakni a 7-est?

Figyelt kérdés
A cél inkább a frissítés lenne ,hisz vannak a Vistán fontos programok de ha nem fog változni a frissítéssel a gyorsaság akkor nincs értelme. A gép konfigurációja teljesen megfelel egy gyorsan működő oprendszerhez. (Dual-core, 2gb RAM)

2012. nov. 27. 18:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfejeltettem hozzá tenni ,hogy automatikusan induló programok teljesen le lettek lőve valamint töredezettség mentesítés, vírus irtás és registry karbantartás is volt.
2012. nov. 27. 18:55
 2/7 Mr. V. ***** válasza:

Eleve a 2GB ram is probléma. Abból minimum 1GB-ot a rendszer is elhasznál, aztán ha egy böngészőt elindítasz és 3 oldalt hagysz benne megnyitva, de nem csinálsz semmit, akkor 3-4 óra múltán a maradék 1GB-ból mindössze már csak 0,5 marad, de ha még mást is futtatsz (skype, msn, ...), akkor ez nagyon hamar lecsökken és kizárólag virtuális memóriát fog használni, azaz HDD-re dolgozik.


Neked nem upgrade-re lenne szükséged, hanem downgrade-re!


XP elfut 2GB rammal, bár nekem a 3-at is néha sikerül elfogyasztanom.


Ha az indulási sebesség a gondod, akkor pedig miért nem hibernálod vagy pihenteted (standby) a géped? Ebben az esetben 10-20 vagy akár 5 mp-en belül egy feléledt rendszered lesz.


Minél újabb egy rendszer, annál több a gépigénye, illetve annál több felesleges dolgot tölt be indulás közben. Mellesleg tájékozódtál azután, hogy az alaplapod és a benne levő kártyák támogatják-e a 7-est, van-e mindenhez megfelelő driver???

Itt naponta min 2-3 ember panaszkodik, hogy ez vagy az nem megy a 7 vagy a 8 alatt... és mindegyiknek az a problémája, hogy nem nézte meg, hogy az adott gépen támogatott-e az a rendszer. Lehet hogy MS beépített driverrel is elindul a gép, de a videókártya sebessége fele se a gyári driveréhez képest, a hangkártya 7.1 helyett csak 6.1-et tud, de az effektszabályzás nem működik megfelelően, stb.


Tehát ha a 7-ben nincs olyan funkció, ami neked nélkülözhetetlen, akkor nincs értelme feltenni.

2012. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki aztán majd meglátod , nekem szar a wi n 7 pedig 2 terrás winchesterem van 2 gb ram és 5200 processszor.
2012. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Win 7 megeszi a 2 giga ramodat egy az egybe,utolsó.
2012. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A windows 7 eszi meg a ramot mert az szar vista az nálam jól teljesit
2012. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23:33 as te nem az elötem kérdezönek írtál hogy a megeszi a win 7 a ramot ? Szerintem neki írtad nem nekem és én azzal a válaszadoval egyetértek. nincs értelme a win 7 nek mert szar.
2012. dec. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tomazia19 igen neked írtam,mert 2 giga ram kevés win7-hez,azért szar neked.
2012. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!