Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux telepítéshez hány...

Linux telepítéshez hány partíciót használjak és hogyan?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 partíciót ír a Lemezkezelőm, van, egy 200mb-os(gondolom ebben vannak a rendszer dolgai), egy másik amin van a Windows 7, egy harmadik amin a privát dolgaim, illetve egy negyedik OEM partíció (ha jóltudom ez pedig a rendszer visszaállításánál hasznos)... A kérdésem az lenne, hogy mennyit kell még cisnálni és milyen beállítások mellett, ha azt szeretném, hogy kifogástalanul működjön a Windows illetve a Linux is??

2012. nov. 28. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A linux elég rugalmasan telepíthető, 1 db partícióra is fel lehet akár tenni.

Szóval csak csinálj egy partíciót neki és hajrá.

2012. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1, amit írt igaz. Én úgy szoktam, hogy 10 GB a gyökérnek ( /) 20 GB a /home-nak, 2 GB SWAP és a lemez többi része adat (azt utóbbi még a win-től maradt, és nem akartam konvertálgatni a fájlrendszereket, igazából az is lehetne /home)
2012. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor most egyet csináljak, vagy pedig 4-et?? :D mi ez a swap meg home meg ezek? És fájlrendszer maradjon NTFS? nem EXT4-ben kéne? Valamint az lenne még a kérdésem, hogy korábban olyan problémám volt, hogy windows alól nem értem el a linuxos fájlokat vagy fordítva nem emlékszem.. erre van valami megoldás? Nagyon amatőr vagyok szóval ha kérhetném kicsit szájbarágósan :D Előre is köszi!!
2012. nov. 29. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük apránként.

A Windows pár fájlrendszeren (NTFS, FAT16, FAT32, exFAT, bár ez utóbbit csak Vistatól fölfelé) kívül mást nem nagyon ismer fel.

A linux ezzel szemben már alapból támogat egy halom formátumot. A legtöbb disztró alapból ext3 partícióra teleül, bár az Ubuntu újabban inkább az ext4-et preferálja.

A linux gond nélkül látja a Windows cuccait, a Windows pedig 1-2 körüljárással, kiegészítővel szintén el tud boldogulni pár fájlrendszerrel.



A telepítésnél neked kell a linux számára egy darab külön partíció, amire felrakod, erre ő maga szépen ext3-al vagy ext4-el megold mindent.

A swap (cserehely) arra szolgál, hogyha a memória megtelik, akkor a rendszer ezt használja fel az adatok tárolására. A megléte nem létkérdés, enélkül is működik a rendszer. (A Windows is használ ilyen technikát, csak annak nem lehet külön partíciót beadni így a tárolásra.)

2012. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!