Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztali lejátszóval és DVD...

Asztali lejátszóval és DVD írással kapcsolatos a kérdés. Többi lent. Tipp?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megírtam egy újraírható DVD-t próbaképpen 4x-esen. Ezután ugyanezeket a fájlokat ráírtam egy nem újraírhatóra, már véglegesen, 2x-es sebességgel.


Lejátszottam az asztali DVD-lejátszóval /filmekről van szó/, és az újraírhatót simán lejátszotta, míg a végleges lemezen lévőt nem... Pedig ugyanarról a fájlról van szó!


Ezt követően ismét megírtam egy másik lemezre ugyanezt a fájlt, és azt sem játszotta le az asztali DVD. :S Pedig az írási sebesség nem lehet gond, mert mindig így írok! A próba DVD-t is csak azért írtam 2x-esen, mert többel nem engedte.


A gépen amúgy gond nélkül le tudom játszani. Az asztali lejátszómról amúgy tudni kell, hogy elég noname márkájú /Amuseer/, és sokszor ő maga válogatja pl. azt, hogy melyik filmeket tudom tekerni és melyikeket nem...


2012. nov. 30. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A sebesség elvileg mindegy, max. a lemez hosszútávú élettartamát befolyásolja, de elvileg/hivatalosan azt se.


Próbálj másik márkájú lemezt, például olyat, mint az újraírható, csak írhatóban. Ha egyforma, akkor valami mást.


Ha (+)-ossal próbáltad, próbáld meg (-)-ossal és fordítva.

2012. dec. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az újraírható lemezeket nem mindenki zárja le az írás végén, ezt még lehet hogy elviseli az asztali DVD lejátszó.

Az egyszer írható lemezt lezártad a végén? A legtöbb asztali lejátszó nem tud mit kezdeni az olyan egyszer írható lemezekkel amik nincsenek lezárva az írás végén. A PC ebből a szempontból "igénytelen" mindegy hogy le van zárva a lemez vagy nincs.

2012. dec. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!