Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi tegyek a ha a böngészőm...

Mi tegyek a ha a böngészőm több webhelyre nem enged be, mert a biztonsági tanusitvány lejárt, és azt irja ki hogy nem javasolt. Pedig én ennek ellenére is tovább szeretnék lépni a webhelyre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A dátum jól van beállítva a rendszeren, böngészőből nem egy régi verziót használsz?
2012. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security5 valódi licenszes ugyanezt játszotta el velem Mozilla Firefox-szal é Thunbderbirddel. Ha ez van gépeden, írjál az Sicontact ügyfélszolgálatnak. Ki kell kapcsolni az SSL szűrést az ESET Beállításokban.
2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ez egy BUG.
2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nais314 ***** válasza:
Ha én csinálok magamnak tanúsítványt, akkor is ezt írja ki, és ilyenkor a titkosítás érdekében figyelmen kívül hagyom, vagy ha a böngésző felajánlja, kivételnek felveszem.
2012. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Firefox SSL titkosítás tanusítvány ellenőrzése összeakad a vírusirtóéval. Érdekes módon a Chrome-é nem.
2012. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dühítő tud lenni, amikor lecseréltem a Thunderbirdet, az újba nem integrálta a Gmail-es postafiókokat, mert "lejárt a Thunderbird tanusítványa". Hiába tettem be kivételnek, az se használt. Amikor a Firefox-ot is lecseréltem, nem kapcsolódott a netre. Eseték javasolták a védelem beállításaiban az SSL kikapcsolását. Azóta működik. Egyébként valódi kódos Eset Smart Security5.
2012. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálam is ez volt a táblagépen és a dátum idő beállítás(ahogyan az első válaszoló írta),megoldotta a problémát.
2015. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nálam a dátum módosítása nem segített, viszont ez az oldal igen: [link]


A lényege, hogy a firefox nem azt a tanúsítványtárat használja, amit az explorer meg a chrome, és hiányzott belőle az ESET tanúsítványa. (Ez adta a tűzfalat, a tanúsítványhibáknál a megértettem a kockázatokat részben van olyan oldal, ahol kiírta a tanúsítvány megtekintésére kattintva - pl az általuk linkelt

[link]

oldal.)


Ezt a tanúsítványt az IE-ből kiexportáltam az internetbeállítások/tartalom/tanúsítványok/megbízható legfelső szintű tanúsítványok alól, és a firefox a beállítások/speciális/tanúsítványok/tanúsítványkezelő/hitelesítésszolgáltatók alá importáltam (azt hiszem, DER típusú .cer kiterjesztésű fájl volt, kb. elképzelésem nem volt, mit választok ki. :) )


Bocs hogy ilyen tömény a válasz, de nem akartam regényeket írni.

2015. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nálam is ez volt. Aztán észre vettem hogy véletlenül 2012-re volt állítva a dátum... Hát beállítottam a maira és egyból jó volt
2016. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Idéznék innen: onlinessl.netlock.hu ,mert ők érthetően elmagyarázzák az alábbiakban

"Lejárt tanúsítvány hibaüzenetet kapsz, ha egy weboldal

ugyan megbízható hitelesítés-szolgáltatótól származó tanúsítványt használ, de a tanúsítvány már lejárt (tehát dátuma érvénytelenné vált)

Ha ilyen tanúsítványt használ egy cég a weboldalán, akkor az oldal látogatói minden egyes alkalommal, amikor a weboldalt használni szeretnék, hibaüzenettel fognak szembesülni. A lejárt tanúsítványok bizalmatlanságot keltenek az ügyfelekben és látogatókban, csökkentik az online szolgáltatás megítélését, mivel figyelmetlenséget, igénytelenséget sugallnak."

[link]

2016. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!