Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sok ember miért fikáza a...

Sok ember miért fikáza a windows xp-t?

Figyelt kérdés

igaz elavult meg nem directx 11et használ és szerintem ha nem játszik az ember akkor megfelelő mert szerintem még mindig ez stabilabb mint a win7 meg a win8 meg a vista és kevesebb a gép igénye is


nektek mi a véleményetek róla ?


2012. dec. 5. 19:27
1 2
 1/11 gyorki92 ***** válasza:

Mert a Windowst fikázni trendi, másrészt szerintem sok embernek a kalózverzió van meg, ami hemzseg a hibáktól.

Az XP egyébként szerintem az egyik jobb Windows volt.

2012. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

De elavult! Ezt el kell fogadni! Jó volt szép volt. Haladni kell a korral! Előbb utóbb tinektek is át kellesz térni, mert már nem lesznek olyan új programok amik mennének rajta! Mert már nem fognak a programozók írni rá. Már régóta az új gépekre sem lehet Xp-t rakni!

Ez kb. olyan, mintha egy régi Nokia 6210-est mutogatnál, hogy ez sokkal jobb mint a mostani okostelefonok mert ezt egy héten egyszer kell tölteni, nem úgy mint a maiakat, naponta.


[link]

2012. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gyorki92 ***** válasza:

Igazat adok, hogy elavult. Csak sajnos nem azért avult el, mert nem lehetett volna update-ekkel, meg csomagokkal haladni vele a korral, hanem szerintem nehezebben csinálnak marketinget és pénzt a folyamatos frissítéseknek, mintha előrukkolnak valami teljesen újjal, ami azért hasonlít a régire, de mégis minden mennyire "jobb". Nem vagyok pénzügyis, ez csak saját vélemény. Nem szólom le őket, nekik is fenn kell tartaniuk magukat.


Egyébként most Win7-tem van. Eredeti verzió (laptophoz járt). Semmi gond nincs vele. A designje is hasonló, amit még az XP alatt megszoktam, jól is funkcionál, gyorsan bootol. Nincs ezzel sem semmi baj, ez IS az egyik jobb Win-ek közé tartozik.

2012. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valor ***** válasza:

1.) Az új Windows-ok (főleg a Win8) újraírt kernellel rendelkezik (noha a főverziója megegyezik a Vista / 7 kerneljével), továbbfejlesztett ütemezővel együtt. Az egész annyit tesz, hogy egy mostmár több, mint 10 éves operációs rendszeren (XP) a napjaink hardware már nem optimálisan, nem 100%-os hatékonysággal működnek.


2.) A Windows XP stabilitás terén messze le van maradva a Windows 7 / 8-tól. A lefagyott programkezelés és hasonló finomságok terén hatalmasatt fejlődtek a Windowsok.


3.) Biztonság terén (adatbiztonság) szintén piszkosul elavult, sokkan nagyobb támadási felülettel rendelkezik egy naprakész Windows XP, mint egy naprakész Windows 8.


4.) Rengeteg új technológia nincs implementálva az XP-be, gondolok itt a stabil x86-64 hiányára (a Windows XP Professional x64 Edition egy mondhatni kisérleti oprendszer volt, a mai napig sok gond van az x64-el rajta). Továbbá - ahogy leírtam az első pontban - nem támogatja normálisan az új hardware-eket (persze egy ősrégi Athlon / Pentium gépen bőven jó az XP, oda nem is való a Win7). Nincs hatékony többszáló feldolgozás, nincs SSD alignálás, nincs natív AHCI driver, nincs UAC, stb-stb.


A gépigény nem jelent igazából semmit. Elég minimum rendszeren elfut a Windows 7, gyenge rendszeren elég jól összehúzza magát, de azért jegyezzük meg, hogy így 2012-ben illik már a 2GB RAM és egy normális dual-core CPU egy számítógépben.


Összefoglalva: Az XP ideje elmúlt, megszolgálta az éveit, de vége. 2014.04.08-tól véglegesen halott.

2012. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Látod, csak ki bújt belőled! :) Csak a szíved miatt maradsz az XP-nél, de az eszed világosan látja a problémát! Sok szép emlék köt az XP-hez. Minden kis trükköt ismersz rajta...

Pénz kérdése, de nem úgy ahogy gondolod. Azért kell új, mert a versenytársak is újat hoznak. Nézd meg milyen lemaradása van a WINDOWS PHONE-nak mert szinte évekkel ( de legalább nagyon sok hónappal) később jöttek ki mint az Android vagy az iPhone.


[link]


Ezért kell új! :)

2012. dec. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gyorki92 ***** válasza:

Valor. Köszönöm. No sarcasm.

Én inkább szoftveres vagyok, az ilyen oprendszer-hardver kapcsolatokig még nem jutottam el, majd jövő szemeszterben. :)

A Win8 valahogy nagyon taszít. Lehet, hogy a Metró stílusú kezelőfelület teszi csak, próbálni nem próbáltam (de még megeshet, sulim ingyen biztosítja a tesztverziót).

2012. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csacsi2 ***** válasza:

Sokan nem értenek a számítógéphez, lusták utánna nézni és ha van valami akkor az a hülye és nem az aki kezeli!

Szeretnek az emberek mindent kézhezkapni persze úgy hogy az megfeleljen a személyes ígényeknek, ami lehetetlen mert senki nem egyforma!

Ez olyan mint itt az oldalon a sok olyan kérdés, melyik a jobb, vagy hogy mééé nem úgy van amikor (neki) jobb lenne amúgy!

Én személy szerint lassan 8 éve használom az XP -t (ugyan azon telepítés és nincs a legendás kékhalál) és nincs semmi bajom vele, még mindíg gyors. Természetesen én is állítgattam, személyre szabtam ennyi idő alatt. Viszont ez azt is jelenti, hogy a gépem sem egy új darab, így nem lenne értelme rátenni egy erősebb op.rendszert.

Bajom vele, a számítástechnika gyors fejlődése, pl XP -re IE 8 legutóbbi verzió és lassan minden oldal htlm 5 -öt használ majd amit nem kezel, de sok jó program van hozzá, lehet azt használni.

Összegezve nekem most jó ez így.


Még ki sem jött a win 7 ,de már a 8-at akarták az ilyen beállítottságú (kérdésben) emberek. Felgyorsúlt világ nem azt jelenti hogy kapkodni kell!

2012. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2007 óta van XP-m, de azóta ez már a második gépem. És igenis szeretem, nem kékhalálozik, 2009 óta idén volt ezen a gépen először újratelepítve. Mivel kevés a memória, új gépet nem tudok venni (nem is nagyon akarok, ez megbízható), ha nincs tovább támogatás, jön az Ubuntu. Vagy kitalál a Microsoft végre valami olyan Windows7 vagy 8 változatot, amelyik jól fut 1,60 GB memóriával. Ez utóbbi kevéssé valószínű.
2012. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csacsi2:

Nekem ezzel nincs gondom, ugyan van IE8, de nem használom, nekem megfelel a Mozilla Firefox, vagy a Google Chrome böngésző. XP Professional SP3 valódi az operációs rendszer.

2012. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csacsi2 ***** válasza:

Nekem sincs bajom, Firefoxot használok csak 1-2 programom használja az IE motorját....

Végszónak szerintem minden pénz kérdése! Veszek 3-4 modern gépet mindegyikre más op és szevasz!

Persze nincs ezért maradok a gyengébb gép és XP felállásnál!

Semmi bajom az xp -vel.

2012. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!