Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen fontosabb Excel függvén...

Milyen fontosabb Excel függvények vannak, amik egy átlagos infó órán elő szoktak jönni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
min, max, átlag, szum, ha, fkeres, darabteli, ab.mező - és ezek egymásba ágyazott vagy többszintű változatai.
2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha függvényeket hogy lehet egymásba ágyazni?
2012. dec. 17. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első HA-függvényen belül a HAMIS ágba nyitod az újabbat, a végén pedig mindegyiket lezárod.


HA(feltétel;igaz;HA(feltétel;igaz;HA(feltétel;igaz;hamis)))

2012. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
IGAZ ágba is lehet tenni
2012. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtipikusabb feladat erre az iskolai értékeléses példa (amikor a számjegy mellé szövegesen is leírják az értékelést).


Abból jól látszik az egymásba ágyazás:


=HA(A1=1;"elégtelen";HA(A1=2;"elégséges";HA(A1=3;"közepes";HA(A1=4;"jó";HA(A1=5;"jeles";"rossz számot adtál meg")))))


Igen, lehet az IGAZ-ban is, én középszinten ilyennel még nem találkoztam. Sem órai munkaként, sem számonkérésként, sem érettségi feladatként.

2012. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Olyan létezik, hogy a KERES függvény hibás legyen? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem minden esetben adja azt az elemet a kiválasztottak közül, amit én elvárnék. Lehet valami kerekítési hiba van?

2012. dec. 17. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a legtipikusabb feladat erre az iskolai értékeléses példa"


mondjuk ez pont tipikus fkeres példa szerintem, de így is lehet csinálni mondjuk

2012. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!