Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok Kisvakondos dvd...

Hogyan tudok Kisvakondos dvd alakú borító leszedni netről akkora méretben, mint egy dvd?

Figyelt kérdés
Szeretném ráragasztani a dvd - re, de nem tudom a méretet. Légyszi ne gyertek olyanokkal, hogy nem tom milyen nyomtatót vegyek és nyomtassam rá. Nem érdekel a LightScribe technika. Egyszerűen csak rá szeretném ragasztani, nekem az tökéletesen megfelelne! Köszi előre is! :)

2012. dec. 20. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Google - kisvakond - képtalálatok - sok van.

[link]

Letöltöd,képszerkesztővel,szerkeszted,kinyomtatod és ragasztod.

2012. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

DVD borítók.

2012. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jenci ***** válasza:
2012. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, de én magára a dvd lemezre szeretném ráragasztani, tehát nem egy dvd borító kell, hanem az a kérdés, hogy hogyan tudok dvd lemez méretű borítót szerkeszteni? Ez a borító mondjuk megfelelne, szerintetek ez olyan méretben van? Ha nem, akkor hallottam coverx, ACDSee programról, meg hasonlókról, de reménykedem, hogy ez a jó méret, de csak holnap tudom megpróbálni kinyomtatni.


[link]

2012. dec. 20. 20:42
 5/8 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


DVD méret 117 mm (Etikett cimkénél a külső átmérő)


Az Etikett cimke a tudomásom szerint a következők szerint van beosztva : 21 + 117 + 21 + 117 = 297 mm


Tehát egy kicsit jobban körbevágod az általad linkelt képet (mert most egy kicsit asszimetrikus, magasabb mint szélesebb, úgy kellene körbevágni, hogy nagyjából négyzetalaku legyen)


Aztán fogsz egy programot amiben tudsz méretek, szerint szerkezteni (Én CorelDrawos vagyok, de a winword is megfelel erre a célra).


Wordben :

- Beállitod a margót, hogy 1,5 cm legyen alul felul.

- Beszúrod a körbevágott képet.

- Beállitod a kép méretét 11,7 cm (vagy 117 mm, de akkor a mm-t is ki kell irni)

- Beállitot az elrendezéseket,


Ha kettőt szeretnél akkor megduplikálod a képet és azt is beállitod.


Word elrendezések : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, hogy ráragaszd a korongra! Olyan sebességgel forog, hogy ha nem teljesen pontos a ragasztás, csak galibát okozhat...szerintem.
2012. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jenci ***** válasza:
100%
Nem kellene ráragasztani!Ha neked ilyen igényed van,akkor LightScreeb-es írót kell venni és a Nero 7-es megcsinálja vagy olyan nyomtatót is lehet kapni,ami ugyancsak rányomtatja a lemezre a képet.Mindkét esetben nyomtatható lemezt kell venned.
2012. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megkérdeztem egy ismerősömet és ő is azt tanácsolta, amit ti, hogy ne ragasszam rá, hanem LightScribe - os nyomtatóval próbálkozzak. Végül úgy oldottam meg, hogy kivágtam egy papírt, majd ráírtam egy szép karácsonyi idézetet, beraktam a dvd tokba (sima műanyag) és úgy adtam át karácsonyi ajándékként. Örült neki, aki kapta. A jövőben nem hiszem, hogy gyakran lesz szükségem dvd - re nyomtatni, ezért nem veszek ilyen nyomtatót, de jó tudni, hogyan kell csinálni! Köszi még egyszer! Üdv. :)
2012. dec. 25. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!