Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxhoz értők segítségét...

Linuxhoz értők segítségét kérném. Linux alapú zenegépre pendrive-ról töltök zenét, a másolást mc-vel végzem de a fájlneveket mindig lerövidíti és nincsenek ékezetek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A pendrive-ot win alatt töltöm fel.

2012. dec. 30. 19:23
 1/8 kovpet ***** válasza:
Milyen fájlrendszer? Mount opciók? (A df -h, mount, cat /proc/mounts, cat /etc/fstab kimenetei kellenének első körben).
2012. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gépen debian gnu/linux van. Mount opció? Sajnos ehhez nem értek de már odáig eljutottam, hogy a pendrive-ot leformáztam ext3-ra és igy már jók a fájlnevek hossza csak az ékezetes betűk helyet ír mindenféle jeleket.
2013. jan. 1. 12:03
 3/8 kovpet ***** válasza:
A fent felsorolt parancsok kimenetei kellettek volna, de így akkor valószínűleg a fájlnév kódolása a rossz már csak. Nézd meg a convmv -t, az pont erre való.
2013. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ma már nem tudok hozzáférni a géphez ezért csak holnap tudom megnézni. Bár nem hiszem , hogy azzal lehet baj mert ha olyan külső vinyóról másolok amin ext3 fájlrendszer van és linux alól lett feltöltve rá a fájl akkor jók az ékezetek és minden. Ezért gondoltam hogy a pent formázom ext3-ra és okés lesz, de mivel még mindig windows alól töltöm a fájlokat a penre ezért inkább a 2 oprendszer eltérő karakterkódolására gondolok.

Szerinted elképzelhető ha a pent egy linux livecd alól tölteném akkor ezzel sem lenne gond?

2013. jan. 1. 13:11
 5/8 kovpet ***** válasza:
Lehet játszani környezeti változókkal is meg mindennel, de ha ott vannak már a fájlok, akkor a convmv a legegyszerűbb. Egy fájlon megnézed, hogy miről mire kell (valószínűleg utf8-ról kell majd latin2-re) és ráengeded és 1 perc alatt kész.
2013. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennek le tudnád írni a pontos menetét? Mert mint említettem nem igen értek a linuxhoz a parancssoros részéhez meg pláne.Az tény hogy így gyorsabb volna.
2013. jan. 1. 13:37
 7/8 kovpet ***** válasza:

Régen csináltam, pontosat nem tudok írni, de gugli ad példákat:


Ez a man:

[link]


Ez meg egy példa:

convmv -f iso-8859-2 -t utf8 -r /var/www/myhome.lan/web/images/*


Ha nem írod be a --notest opciót akkor nem konvertál, csak mutatja, hogy mit csinálna. Lehet látni hogy jó-e.


Szerintem neked így kell majd:

convmv -f utf8 -t iso-8859-2 -r /path/*

plusz a notest, ha már látod hogy jó.


A Debianban benne van a convmv csomag, azt tedd fel. Ha nincs abban a cuccban net, akkor vidd el pen drive-on :)

2013. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok. Holnap megnézem, bízom benne hogy menni fog.Addig is köszi a segítséget. Majd jövök, hogy mire jutottam.
2013. jan. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!