Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan laptopo...

Tudnátok mondani olyan laptopokat, amiket lehetne 3D tervezésre használni?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos a komoly videókártya és memória méret, 200.000 környékén. Köszi.

2013. jan. 5. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attol függ mire kell. Csak tervezésre AutoCAD-ben és Solidworks-ben vagy komolyabb modellezésekre és látványtervezésre (meg renderelésre)?

az elsőhöz sok ram kell meg jó processzor, a grafikus nem baj ha kicsit gyengébb. A másodikhoz alap az intel i7, legalább 12GB ram, de jó ha több (16gb), meg gtx vagy ati grafikus ami annyira jó, hogy kávét is főz ha kell. (amit leirtam, az egy haladó látványtervezőnek elég).

A rendereléshez a processzor-ram arány a legfontosabb. Minden magra (vagy intelnél thread-re 2gb ram-ot kell számolni), szóval ha nem találsz laptopot amibe bele tudsz tömni 12 vagy 16gb ramot, akkor lehet az i5-ös procikat kellene nézned meg 8 vagy 12gb ram.

a grafikus legalább 1,5gb ddr5, azt csak addig használod míg a modellt készíted, renderelésnél az nem segít be, csak a processzor dolgozik.

Sajnálom ha olyat is mondtam ami számodra is már alap dolog, de nem tudom mennyire vagy benne, milyen komolyan csinálod, gondoltam inkább leirok mindent.

2013. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

....

[link]

....

[link]

2013. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, 3D szerszámtervezésre használnám és a látványtervek bemutatására. Az i5 proci szerintem is alap és a 12Gb memória én csak a videókártyákhoz nem értek, azt tudom, hogy a cégnél most kapok egy quadro kártyát, ami direkt 3D-hez van, ennek a laptop megfelelőjét nem ismerem. Laptopszalon.hu-t nézegettem én is, csak a videókártyák miatt vagyok meglőve.
2013. jan. 7. 07:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak most válaszolok.

A quadro a legjobb erre a célra (3d), van néhány laptop amiben quadro van, de azoknak az ára is magasabb. Az nvidia szerintem elég jó, gyors és pontos. Az ati grafikusok is nagyon jó, de lassabbak kicsit viszont több a memóriájuk. Mivel neked csak apróbb dolgokra kellene, (szerszámok, és nem egy teljes épület medellezésére) a GTX grafikusok ajánlom. A GTX550 felettiek már elég jók. Szerintem egy 570 vagy 580as bőven elég, lehet még sok is. Mint mondtam, ez attól függ pontosan mire kell. Minél komlikáltabb a model, annál jobb kell legyen a grafikus.

2013. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!