Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 4K felbontás, ki tud róla...

4K felbontás, ki tud róla valamit?

Figyelt kérdés
Láttam egy prezentációt, ahol a Tegra 4 mobilprocesszor teljesítményét mutatták be. Azt hiszem az nVidia Shield androidos konzol kapcsán, hogy ez az első mobil eszköz, ami 4K felbontást tud kezelni. Jelenleg az 1920x1080-as felbontás a legelterjettebb, mikor lesz értelme ezt a nagy felbontást használni?

2013. jan. 11. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz hozzá tartalom. Illetve gondolj bele, a nagy többség még ha HD-ban is tölti le a filmeket az mind tömörítve van(elég ritka aki letölt 50 gigát, hogy teljes minőségben nézhessen meg egy filmet), sőt van aki még az xvidnél van leragadva. De ez Magyarország.
2013. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én letöltöm a HD tartalmakat, igaz én is "csak" tömörítve, de aki egyszer beleízlel az ilyen minőségbe az nem akarja már lejjebb adni! Mondjuk addig én sem töltöttem ameddig 8Mbit-es internetem volt, most hogy 50 van helyette, így már bátrabban töltögetek komolyabb felbontású filmeket!
2013. jan. 11. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
4K felbontás az a HD felbontás kétszerese. 4096×2160, 8 megapixel. Hivatalosa nevén UHD (Ultra Hight Definition). Jelenleg még nincs értelme, csak koncepció hogy ilyet is tudnak. Amúgy a CES-en már 8K-s TV-t is bemutattak.
2013. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Néha-néha azért belegondolok, milyen felbontáson fogunk filmezni, a legjobb minőségben 10 év múlva, lesz-e valami határa annak, amit már nincs értelme túllépni, mert az emberi szem esetleg már nem érzékeli a különbséget!
2013. jan. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!