Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot vennék, viszont...

Laptopot vennék, viszont egyáltalán nem értek hozzá. Help?

Figyelt kérdés

Először is, ha jól értem, a LAN az a kábeles net (?) a WLAN pedig a kábel nélküli, vagyis a WiFi (?). Használhatom a WLANt, hogyha nálunk a net kábellel működik?

Mi az a VGA?

FreeDos operációs rendszer van szinte mindegyik gépben, ami jó lenne. Ezt majd le tudom cserélni Win7-re? Olvastam sok helyen, hogy egyes gépeknél nem működik/valami hiba van telepítéskor.

Az egyik laptop, amit kinéztem, a képernyője 14". Ez nagyon kicsinek számít? Tudom, hogy van 16" is.. Szóval a 14"es már régimódinak tűnik, mert túl kicsi a kijelzője? (képeken nekem nem tűnik olyan kicsinek.)

Tudom, hogy béna kérdések, de léteznek még olyan emberek, akik nem úgy születtek, hogy kívülről fújják az ilyen dolgokat.



2013. jan. 12. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

WLAN = Wireless Lan = igen, ez a WiFi


VGA = (Google?) egyébként ez a videókártya/videóvezérlő


FreeDOS-ra telepíthetsz Win7-et, igen.


14": menj be egy boltba (pl. Saturn, MediaMarkt, ahol több gépet kiraknak egymás mellé), és nézd meg, neked mennyire megfelelő ez a méret. Azzal meg ne foglalkozz mi a régimódi, a 10"-os kijelzőnek is van létjogosultsága, pedig jóval kisebb. :)

2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Felhívnám a szolgáltatót, aki bekötötte a netet nálad, megkérdezném, hogyan kell átállíttatni a wlan-ra is, ha azt szeretnéd mindkettő működjön.

A laptop vásárlásnál, inkább azt vedd figyelembe milyen célra kell. Ha otthoni használatra, akkor jobb a nagyobb kijelző, ha munkához van szükséged rá és sokat utazol, akkor jobb a kisebb. Nekem felhívták a figyelmemet, hogy a processzora inter core legyen, azok sokáig bírják és aminek AMD-je van, olyat ne vegyek.

2013. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mire akarod használni! Azért ha nagyobb a kijelző az inkább előny ,mintsem hátrány.És a kisebb kijelzősek sem olcsóbbak. Én most vettem a lányomnak Karácsonyra . [link] .

De nagyon meg vagyok vele elégedve, minden téren. Lett rá rakva win7. stb. mert ezek üres gépek. 88-e volt pixel garanciával ,szállítással .A PCX-webáruházban vettem. Normál otthoni használatra,webezni, stb,tökéletes. Nem bántam meg. Sőtt ,:)) !!!

2013. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ha kábeles neted van ,akkor veszel egy routert 4-5-e ért és abba bedugod a modem kábelét és lesz wifi-d. Persze be kell állítani, meg az üres gépet is fel kell rakni különböző programokkal,stb.

De ezt egy hozzá értő néhány ezer ft-ért megcsinálja neked.

2013. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Otthoni használatra venném.

Köszönöm a válaszokat. Egyébként jelenleg kettő között vacilálok: Asus X4O1U vagy Lenovo Ideapad G58O.

Az előbbinek 14"-es, utóbbinak 15,6"-es, de a Lenovo-nál egyes oldalakon barna színt ír, holott én mindenképpen feketét szeretnék.

Ti mit gondoltok? (Lehet hogy csak a gépem színvilága béna?)

Ja, és még egy kérdés: mi az a HDMI és mire való?

2013. jan. 12. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
/3/ v .a Gépet tudod összekötni a tv-vel, pl :film nézés. /monitornak/
2013. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A freedos megszívathat, különösen ha nincs belső vagy külső cd/dvd meghajtód.


Kb. 15 éves hulladéknak néz ki, a windows 95 előtti időkből.


Én beleléptem egy ilyen (Asus márkájú) gépbe, de lehet, hogy nagyot hibáztam.


Én azt hittem, hogy a dos világa, ahol a telepítő még nem hallott NTFS fájlrendszerről - már elmúlt.


Lilo boot stitch-el egy pendrive linuxot viszonylag könnyen rá tudtam tolni,

na de a b_zi Xp,

az az istennek fel nem ment rá.


Szerintem a microsoft lobbizta ki, hogy aki nem veszi meg a wint,

az freedost kapjon (büntetésként).


mert a freedos tényleg az: egy valóságos csapás, egy valódi büntetés.

Majd megtudjátok!

2013. jan. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!