Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha általános rendszergazdai...

Ha általános rendszergazdai szakra jelentkezem, van különbség, hogy középiskolában (okj), főiskolában, vagy egyetemen szerzem meg?

Figyelt kérdés

Ugyanis ezt tanítják mind 3 típusú intézményben.

Kérdésem: nehézségileg könnyebb valamelyik, a tárgyak ugyanazok? Illetve az ott megszerzett papír (vagy diploma) ugyanannyit ér?



2013. jan. 13. 11:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, egy szóközt kihagytam.
2013. jan. 13. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:

A középiskolásat ne keverd ide, az teljesen más.

A másik kettő már hasonlóbb.

2013. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Meta Szakközépiskolában tanítják még okj-ként:

[link]

A Gábor Dénes Főiskolában szintén jelzik, hogy "okj"-s:

[link]

De az ELTÉN nem jelzik, hogy okj-s. Az utóbbi 2 kredites rendszerben van.

2013. jan. 13. 12:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, ezt eddig nem tudtam: 2013-tól csak főiskola, vagy egyetem (felsőoktatási intézmény) indíthat felsőfokú szakképzést. Szóval a kérdésem lényegtelen.
2013. jan. 13. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tanítják és ugyanaz lesz a munkád is.
ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bár régi kérdés, de nem értek egyet az előttem szólóval. Több multi megkötveteli a felsőfokú papírt, tehát egy OKJ-val gyakorlat nélkül fel sem vesznek. Általában a gyakornoki állást is felsőoktatás mellett lehet elkezdeni, így egy fokkal könnyebb gyakorlatot is szerezni.


Azt amit majd csinálni fogsz, nem az iskolában tanulod meg.

Jobb OKJ-s iskola gyakorlati-alapú, így megtanulsz AD-t, DHCP-t, esetleg Devbiant telepíteni a 2 év alatt. Egyetemen meg megtanulod a Linux rétegeit, az OSI modellt, meg egy rakat elméleti könyvet olvastatnak veled, ami segítene hogy később tudd, mit csinálsz (csak mire hasznát vennéd, elfelejted, vagy eleve nem érted meg mit tanulsz).


A lényeg hogy az iskola a papírt adja, a tudást magadnak kell megszerezned. Egyetemi papír előny, de a covid óta már azt sem bizonyítja hogy képes vagy évekig bejárni.

ápr. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!