Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van akinek sikerült megoldania...

Van akinek sikerült megoldania, hogy a számítógépét hagyományos tv-vel összekösse, mégpedig oly módon, hogy a videó kártyára hdmi, a hagyományos tv-re pedig scart csatlakozó való?

Figyelt kérdés

Sehol nem találtam olyan csatlakozót, ami hdmi-scart. Nincs is? Akkor más módon nem lehet az ilyen fajta összekötést megoldani?

Nem vagyok egy szaki, szóval bocs, ha valamit nem jól írtam.:)



2013. jan. 14. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én sem vagyok szaki, csak használtam a képkeresőt


[link]


amúgy igen, van, itt látod

2013. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem létezik, mert a scart analóg jelet visz, a hdmi meg digitálisat, de beírtam a googleba, hogy "hdmi scart kábel"

Fordítva létezik egy kis kütyü, ami analóg scart jelet átalakít hdmi-re, de fordítva passz. Szerintem csak interface-el.


Lehet, hogy jobban jársz, ha a monitorkimeneten akarod kivinni, mert olyan kábel létezik, és a 2 cucc közé nem kell egy átalakító hardver. 1200 Ft egy 2m-es belőle. Van olyan is, amin van egy jack dugó is, így a hangkártyakimenetre dugva átviszi a hangot is.

2013. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy a második válaszolónak írnám, én is a google-t használtam egyébként, de csak magyar oldalakon szoktam nézelődni és ott nem találtam, ezért tettem fel a kérdést.

És ha jól vettem ki a linkekből, ezek sem magyar oldalon vannak? De egyébként hogyan lehetne beszerezni őket? Vagy milyen áron, inkább ezt kérdezném?

2013. jan. 14. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a kép kamu, utánaolvastam. Vagyis hát van ilyen kábel forgalomban, de bedugva semmi sem fog történni.
2013. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ja nem oltásból írtam a googlet, hanem tippnek. Amúgy ha ilyen megvásárolható kütyüt keresel magyarul, akkor azt írd be: "hdmi scart ár" és akkor megnézed az Árgép.hu-n és az Árukereső.hu-n.


De szerintem a VGA SCART kábel lesz a nyerő :)

2013. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az a kép kamu, utánaolvastam. Vagyis hát van ilyen kábel forgalomban, de bedugva semmi sem fog történni."


sügér.. :D

mivel ez fordítva működik, scart ki, hdmi be


egyébként DVI-SCART lesz a barátod, pont ahogy az előző mondja

2013. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, de pont így kerestem. És meg is találtam, amiről te beszélsz, de a VGA csatlakozó része nem úgy néz ki, mint a hdmi csatlakozóé, szóval szerintem az nem jó.
2013. jan. 14. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!