Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Billentyűzet kiosztást szeretn...

Billentyűzet kiosztást szeretném módosítani, de manuálisan. Hogyan?

Figyelt kérdés

Kaptam egy macally (apple) 105 gombos angol billentyűzetet, amit a windows 7 oprendszerrel megáldott gépemre kötöttem rá. Mivel majdnem vakon gépelek, nem nagyon zavar, hogy az ékezetes betűk helyén speckó karakterek vannak stb. Azonban az "í" gomb nem a szokásos 'Z' gomb mellett szerepel, hanem az "1"-es mellett. A "z" gomb mellett meg most a "0" jön elő, ha azt a "hullámos" jelülésű gombot nyomom le.

Azaz két gombot szeretnék felcserélni. Nyelvi beáll0tásom (na tessék már megint) természetesen már magyar.



2013. jan. 18. 15:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Sajnos senki nem tudott segíteni, így magamnak kellett utána járni. Annyira kihalt téma ez, hogy máshol sem találtam rá nagyon infót, és lehet ezen megoldást is most magamnak írom le. Remélem tévedek, és másnak is segíthetek. A leírás csak windowsosoknak jó.


keressük fel ezt a weboldalt: [link] és töltsük le a MSKLC.EXE (10.1 MB) programot.

Telepítsük, majd indítsuk el.

File > Load existing keyboard és innen válasszuk ki azt a nyelvi kiosztást, amit módosítani szeretnénk.

A módosítandó karakterre klikkeljünk és gépeljük be a gombhoz rendelni kívánt karaktert. Szükség esetén a bal oldalon pipáljuk be a funkció billentyűzeteket is, hogy a gombhoz további karaktereket is rendelhessünk. Pl külön kell megadni a sima "i" betűt, és külön a shiftes "I" betűt.

Ha úgy érezzük készen vagyunk, akkor Project > Properties és állítsuk be az adatokat. A legfontosabb a Description sor, ez fog megjelenni, mikor az új kiosztást keressük a nyelvi fájlok közül. A legvégén OK.

Project > Test keyboard layout itt kipróbálhatjuk művünket az installálás előtt.

Project > Build DLL and setup package két felugró ablak, yes, yes, majd csinál egy mappát amit meg is nyit.

A mappán belül a setup gombot megnyomva installálhatjuk is máris az új kiosztást.


Utána már csak be kell állítani a nyelvnél az új kiosztást a windózban.


Sok sikert.

2013. jan. 22. 18:00
 2/5 anonim válasza:
Tudom hogy így sok év után de igen sokat segítettél, Rengeteget, Köszönöm hogy leírtad mégha te is voltál a kérdező, gratulálok hogy így utána jártál.
2018. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Véletlen találtam erre az írásra és szeretném megköszönni, mert nagyon nagy segítség volt a problémámra.

Ezer köszönet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Köszi sokat segitetél :)
2019. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nekem is ez kellett!
2019. máj. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!