Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programozók v programozással...

Programozók v programozással foglalkozók: Ti voltatok már úgy hogy megszállottjává váltatok az általatok készített "komolyabb" projektnek?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem hogy pl amit elképzeltél program ami nagyobb mértékű és sok munkát fektettél bele. Csakhogy ugye tudjuk, egy szoftver sosem lehet tökéletes, utólag hibákat felfedezünk, vagy ötletek merülnek fel amik még tökéletesebbé teszik az adott programot, és itt jön a képbe a megszállottság: amíg nem lesz tökéletes az adott projekt, nem tudsz nyugodtan bármi mással foglalkozni mert mindig ott van a szemed előtt h még az nem tökéletes. Csak hogy számítógépes szoftver soha nem lesz tökéletes és ötletek mindig merülnek fel, így tulajdonképpen ez egy ördögi kör. Persze ez azokra a projektekre vonatkozik amit az ember magának gondol ki, az ő ötlete, ő álmodta meg. Ha más vkinek ír szoftvert akkor azzal teljesen objektív.


Van/volt más vki hasonló helyzetben? Mit csináltatok? Sikerült "leküzdeni" ezt a problémát? Hálás lennék ha megosztanátok a tapasztalataitokat. Köszönöm, üdv


2013. jan. 18. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ja voltam így egy f@sza kis hacker projecktel.

Egy összefüggő programállomány volt, sok funkciója volt és ugye mindig fejleszteni kellett, tökéletesíteni hogy mindig lehessen használni, azonban azt már éjjel nappal csináltam, már remegett a szemem is, ezért fogtam és az egészet töröltem egy paranccsal úgy ahogy van, még a merevlemezből is kiégettem azt a részt ahol volt.

Két nappal rá próbáltam helyreállítani, de nem sikerült, elég jól megcsináltam, radikális megoldás, de ez kellett.


Bevallom hülyeség volt na mert már lassan 2 éve dolgoztam rajta, de ha nem fejezem be akkor a kimerültségbe és a függőségbe belehalhattam volna.

Vagy véglegesítsd, vagy add át másnak aki folytatja és akkor nem érzed úgy hogy elveszett egy egész élet műve.

2013. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, üdv
2013. jan. 19. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!