Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a laptopomnak?

Mi a baja a laptopomnak?

Figyelt kérdés

Tegnap jelentkezett ez a probléma.


Menet közben egyszer csak kikapcsolt,elfeketedett,nem volt hang sem,gyorsan kikapcsolt. Újra bekapcsoltam,egy rendszer-konfigurációt futtatott le,utána működött.


Most kb. 1 órája ismét kikapcsolt hirtelen,de most nem futatott le semmit,bekapcsolt rendesen.


A CPU 70-80C° között mozgott,arra gondolok,hogy a túl melegedés miatt lehettek ezek a kikapcsolások,jól gondolom? Vagy valami vírus lehet?


Olvastam egy fórumban,hogy akkumulátor hiba is okozhat ilyet,de elég friss gép,így erre nem gyanakodom.


Ti mit gondoltok erről? Válaszokat előre is köszönöm.


2013. jan. 21. 05:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt a 80 fokot tartom szűk keresztmetszetnek. Bár nem halálos hőmérséklet, de egy mobil procinál lehet hogy ez a határ, aminél levágja a cpu-t a gép. Ezt a hűtés témakört körbejárnám, mert nem valami jó érték.
2013. jan. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!


Most lefuttattam egy teljes vizsgálatot az avast-al,

nem talált fertőző fájt.


Kicsit felpörgött a ventilátor,így a Core Temp-el megnézem a CPU-t és 90C° környékén volt,

ami már viszont sok.


Láttam a vaterán ilyen típusú laptop hűtőket,

ha veszek egyet az segítene,vagy felesleges?


[link]


További válaszokat köszönöm előre is.

2013. jan. 21. 06:25
 3/9 anonim ***** válasza:
A friss gép az mit takar?
2013. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az "elég friss" azt jelenti hogy garanciális, akkor megnézetném a szerízzel, mert ez a CPU hőfok nem normális. Nagy valószínűséggel a számítógép védelme érdekében áll le a gép.


Az indításkori ellenőrzést pedig azért futtatja (néha), mert nem normál módon lett a gép leállítva, nincs összefüggésben a magas CPU hőfokkal.

2013. jan. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen még garanciális a negyedik válaszoló jól mondta.

Köszönöm a segítséget.

2013. jan. 21. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen típusú géped van de ha ennnyire melegszik a géped az nem igazán lehet normális.Esetleg le tudnád írni a géped típusát,bár szerintem ez semelyiknél se normális.Az én laptopom is zsír új és alaphelyzetben 28-35 fok körül van.Ha

játszok se megy fel ilyen magas szintre,akkor is kb.72-73 fok.Szóval ha le tudod írni a géped típusát,talán többet megtudunk a helyzetről.

2013. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
hanyd egy mpár napig
2013. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én hagynám,csak vizsga időszak van,de szerda után lesz egy kis szünet,akkor pihentetni fogom.


A gép típusával kapcsolatban pedig ment a privát üzenet.


Köszönöm mindenkinek.

2013. jan. 21. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne várd meg amíg tönkremegy. Vége a vizsgaidőszaknak és küld garanciáztatni. Minél többet éri feleslegesen sok hő az alkatrészeket annál kisebb lesz az élettartamuk.
2013. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!