Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tablet kepernyoje mitol lehet...

Tablet kepernyoje mitol lehet ilyen pixeles?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy Allview Alldro 3 Speed Duo tabletem, a kovetkezo lenyegesebb tulajdonsagokkal:

Cortex-A9 1.5 GHz Dual Core proci, IPS LCD HD 9.7 inch 1024 x 768-s kepernyo, 1GB DDR3 ram, Mali 400 Dual Core gpu es Android 4.1 Jelly Bean.

Minden tokeletes, egy dolgon kivul.

Eszrevettem, hogy egyes kepeknel, weboldalakon, a megjeleno billentyuzetnel stb, ahol szinatmenetek, kulonbozo arnyalatok vannak nem tokeletes az szinatmenet, egyik pixel teszem fel fekete es a masik ami pont melette van mar sokkal vilagosabb, mintha csak ez a ket szin letezne es kozottuk nem lenne tobb arnyalat.

Peldaul ha van valahol egy csik aminek az egyik fele fekete es masik feher akkor az atmenet ilyen "pixeles", ugyan igy peldaul a bongeszo cimsoraban, vagy a Facebbok alkalmazas megnyitasanal ahol a kek szin kivulrol befele a kepernyo kozepeig egyre vilagosabb kek lesz. Ami meg FURCSA hogy peldaul egy fenebb emlitett csiknal nem ugy van az atmenet, hogy egy centi fekete, utana fuggoleges vonal es sotet szurke jon, utana megint fuggoleges szakadas a szinben stb, hanem ezek a szinszakadasok kulonbozo gorbe alakuak.

Megemlitenem meg, hogy az asztali szamitogepnel ami most hetedik eves, regen a kocka monitorral minden jo volt, amikor pedig uj lcd kepernyot vettunk hozza, ugyanilyen szinatmeneti hibak latszodtak rajta, egyes kepeknel oldalaknal stb. Azt hittem a kepernyo a hibas, viszont mikor bekottunk egy sokkal performansabb gepet, sokkal jobb videokartyaval akkor az lcd kepernyo is tokeletes volt, semmi szinatmeneti hiba, semmi nem latszott pixelesnek, tehat kiderult, hogy a mar elavult, regi 256 MB-s videokartya nem megfelelo a kepernyohez.

Visszaterve a tablethez, az a kerdesem, hogy ott mitol lehet a hiba, mert azt nem hinnem, hogy a grafikus egyseg legyen elavult, de javitsatok ki ha rosszul tudom. En magara a kepernyore gondoltam , hogy a

1024 x 768-s felbontas kicsi a szinte 10inchhez es ezert lesz pixeles.

Ha nem a videokari, sem a kepernyo a hibas akkor mi mas lehet, esetleg valami szoftveres dolog, vagy a kepernyo csak 16bites meg ilyesmi??

Teljesen tanacstalan vagyok, hogy mitol van ez, mert ha semmikepp nem szabad ilyen legyen akkor lehet a garanciahoz kell fordulni.


Itt van egy kep is e jelensegrol, latszanak a hullamok

[link]



2013. jan. 23. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a kijelzőjével van valami gond , vagy esetleg a beállításokba volt nekem régebben egy olyan funkció hogy 16-32 bites színmód ott keresgéld hátha csak valami olyan dolog lenne átállítva.
2013. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!