Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi egy laptop átlagos...

Mennyi egy laptop átlagos élettartama?

Figyelt kérdés
Az MSI netbookom már vagy 4-5 éves... Próbáltam/próbálok vigyázni rá, de már jön le a burkolat a klaviatúra körül, emiatt a bekapcs. gomb beragad, stb, szóval kezd kicsit leharcolódni... Csak én vagyok ilyen béna, vagy nem lehet rá évtizedekig számítani? Azért az MSI nem egy Toshiba vagy Apple.. Meddig bírja még?
2013. jan. 23. 20:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Mikor bekapcsolom néha rájön a repülhetnék, és helikopter hangokat ad ki magából, de ha mozgatom fel le vagy hurcolom valamerre akkor nem csinálja, csak ha egy helyben van...
2013. jan. 23. 20:12
 2/7 anonim válasza:
Tesom Toshibaja minöségibb cucokal van telepakolva és mikor egyzser leöltöte vizel a klaviaturat és a kijelzöt is könyen kiszáritota,és akijelzöröl is kb 3-4 nap elteltével elpárolgot és nem hagyot folttt,tehát a toshiba minöségibb cucokbol vannak összepakolva,igaz ami bennük van proci stb mar nem igaz de itt nem ezzen volt a hangsúly :)
2013. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az jobb, ezért is mondtam, hogy ez azért annyira nem jó cucc, de nem tudom betájolni, hogy ügyesen vigyáztam rá, vagy idő előtt kinyírtam?!:D
2013. jan. 23. 20:43
 4/7 anonim válasza:
általában a laptopok/notebookok nem igazán bírják sok ideig... talán 1-5 év a laptopok átlag élettartama. persze a minőségétől is függ.
2013. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekem Toshiba laptopom van, már lassan 6 éves és így az utobbó 2 évben eléggé rakoncátlan.

Egyszer véletlenül le öntöttem levessel és a touchpad azóta nem működik.

Nálam a gép egy héten kb pár órát van ki kapcsolva, így, hogy ne keljen figyelni a töltésre folyamatossan azon volt, ezért meg öltem az akkumlátort, már csak töltövel tudom használni.

De ezek olyan gondok amiket én okoztam neki, ha nem tette volna ezek jók lennének, viszont ahogy mondtam körübelül az utolsó két évbe kezdett romlani az állapota, haldoklik a vinyó stb... Eléggé lassú, túl melegszik a kelleténél és már a laptop hűtő sem sokat segít, egy olyan játék ami körübelül a gépem konfigjának felét követeli csak az is szaggat rajta, szóval hosszú időkön keresztül nem jó.

Az első 3 év amire azt mondom tökéletes, még kicsit nagyobb játékok is futottak nagyon szépen rajta, azt a szót, hogy lassuság nem imerte.

4 évben viszont már romlott és ugye ez az ötödik éve, már csak killodók vele, hamarosan itt lesz a hatodik éve és azon gondolkodom erőssen, hogy be kell fektetnem egy komolyabb asztali gépbe.

Lényegében ez aToshiba laptop olyan 3 évet tökéletessen működött a negyedikben és nagyon jó volt csak ahhoz képest amilyen új korában volt ahhoz roszabbodott, most meg már nem sokat jósolok neki.

Amit tudtam meg tettem vele, új oprendszer, lemez töredezítség mentesítés, tisztitás, vírus írtó, frissítések nem rég pedig egy laptop hűtő...De őszintén nem sokat segítettek.

Szervízben is volt, nem mintha ők többet tudtak volna csinálni mint én itthon elvégre ezt tanultam és ők is mondták, hogy nem sok van neki hátra.

Szóval olyan 5 évet bírnak, de az utolsó évek elég gyatrák.

2013. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
T420-asom a 6. évét tapossa, eddig minden oké, de nem új, lassul ez is már, akku halott. De még nem gondolkodom a cserén, nekem teljesen jó.
2017. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Acer Extensa 5620-am most lesz 11 éves :D még működik használhatóan Windows 7-el :)
2018. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!