Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes egy...

Szerintetek érdemes egy gyengécske netbookra rápróbálni a windows 8at?

Figyelt kérdés
Most xp van rajta, de elég gyatra, és azért jutott eszembe a win8 mert mégiscsak tabletekre van optimalizálva, szóval talán nem kell neki olyan erős vas. A másik ötletem az Ubuntu, de arról meg azt hallottam hogy szinte semmivel nem kompatibilis, szóval aki nem hard programozó, fejlesztő, annak nem érdemes vele bajlódni. Vélemények?

2013. jan. 24. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálni mindenképpen megéri, maximum csak tapasztaltot nyersz.

Az Ubunturól hallottakat rossz helyen hallottad. Az Ubuntu nagyon sok hardvert ismert, és elég kicsi az esélye, hogy olyan legyen a géped, amivel problémázik. Ugyanakkor ha XP-val sem túl gyors, akkor én egy Linux mint 14 XFCE kiadást javasolnék telepíteni. Az alapja Ubuntu, de sokkal kisebb a gépigénye.

2013. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja, alapból tudom hogy nagyon tete az ubuntu meg a linux, csak pl ha hirtelen kell csomagolni valamit, akkor ott egy winrar és kész. Egyébként alap dolgokra használom csak, szóval szövegszerkesztés, netezés, max ilyen sorozat sasolás, tehát amire ki van találva, de azért előjöhetnek dolgok amikor hirtelen kell valami, és ubuntura mindig nehezebb megoldani mint windowsra :( ezért tartok tőle egy kicsit. Viszont most találtam egy Joli OS nevű rendszert, ami elvileg nagyon gyors, szintén linux alapú... csak ugyanezért félek tőle egy kicsit, de lehet hogy megpróbálom
2013. jan. 24. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ubuntut mindig ki akartam próbálni, de mindig letöröltem, aztán 1x nekiültem, chome, gmaps, firefox, vlc, torrent, skype, meg kb az összes általam használt program lent volt, és nagyon gyorsan működött, gyorsan bootolt.


Sőt...Epson nyomtató telepítés win7-en:

-Bedugom...nem ismeri fel

-Megkeresem a nyomtató cd-jét

-Tetűlassú telepítgetés

-összesen kb 20 perc elment feleslegesen

Ugyanez Ubuntun:

-Bedugtam, 5 másodpercen belül kiírta hogy Epson xy nyomtató csatlakoztatva, és beépített lapolvasóval már scanneltem is.


Pedig én messze állok a hard programozótól, de egy kis google keresgélés után mindent megtaláltam ubuntura is.


Mondjuk ez a Joli OS nem tűnik rossznak egyszer már hallottam róla.

2013. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!