Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnám egy alaplap...

Hogy tudnám egy alaplap chipset driverét és a BIOS-át frissíteni, ha a neten talált driverek nem bootolható formában vannak?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, képfájlt lehet úgy kiírni lemezre, hogy onnan bootoljon is. Ezzel az alaplappal ugyanis jelenleg nem tudom az XP-t sem telepíteni.
2013. jan. 30. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj, kérdező erős képzavarban szenvedsz, először is mit szeretnél frissíteni, bios-t vagy chipset drivert, mert a kettő nem ugyan az.
2013. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha mindkettőt külön külön akkor elnézést kell kérnem, milyen alaplapról/laptopról van szó?
2013. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:

"Ha jól tudom, képfájlt lehet úgy kiírni lemezre, hogy onnan bootoljon is."


Ez így egy marhaság. Ha a képfájl NEM bootolható életed végéig nem írod ki bootlhatónak.

De a bootoláshoz meg be is kell állítani a Bios-t, hogy lemezről menjen, meg van olyan lap aminél méh billentyűzetet is nyomkodni kell ehhez.


Driverek nem bootolhatóak, mivel semmi értelme se lenne, hiszen már CSAK telepített rendszerre lehet őket feltenni, nem?

Driver vagy az alaplap gyártó oldaláról vagy (ami sokkal értelmesebb) a chipset gyártó oldaláról kell leszedni. Ha adsz konkrét típust, tudunk segíteni.

2013. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ha a képfájl NEM bootolható életed végéig nem írod ki bootlhatónak."

Na, ez a mondat érdemben segített. Kösz. Egyébként egy Gigabyte GA-945P-S3 PC-alapról lenne szó, a gond az, hogy már az op.rendszer telepítését sem tudom végigcsinálni vele, a Windows fájlok telepítésének kezdeténél mindíg megszakad a folyamat. Félek, hogy a deszka a hibás. Van valamilyen egyszerű módszer esetleg közelebbről behatárolni a hibát?

2013. jan. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!