Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új laptop vásárlás, "OP...

Grot kérdése:

Új laptop vásárlás, "OP rendszer nélkül"? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni abban , hogy mostanában szeretnék egy új laptopot vásárolni és a honlapon ahol böngészek ( [link] ) a laptopok 80% - ára azt írják, hogy Op rendszer nélkül . ( Asus laptopra pályázok ) Nem igazán értem, hogy ez most mégis, hogy lehet? hiszen elméletileg a laptop mellé automatikusan kapnom kéne egy op rendszert nem? (még ha nem is telepítve de legalább egy telepítő cd - t és egy kódot.telepíteni tudok azzal nincs gond..)Kinéztem 10 gépet ami megfelelne az elvárásoknak és abból csak 2-re írja, hogy van rajta op rendszer, természetesen az a 2 a leggyengébb... Nem szeretnék új op rendszert venni mellé mert az árkategóriát rögtön megugraná ... (Persze ha bemennék egy boltba és ott mondanám, hogy ilyen és ilyen adottságai legyenek és mondanák, hogy igen van ilyen laptopunk de nincs rajta op rendszer de + 20E-ért vagy tudom is én mennyiért rakunk rá az mégis hogy? felteszik a már amúgy is adott op -t hozzá (mert ugye kéne, hogy legyen) vagy egy különálló CD-ről raknak rá rendszert...


Mellék kérdés:

- nem boltba szeretném venni hanem neten megrendelni .. Ez ezzel jár , hogy nincs hozzá op vagy mi?..

- elméletileg az lenne a legoptimálisabb ha eredeti rendszer lenne rá telepítve és nem letöltött fel tőrt, vagy a meghackelt is lehet ugyan olyan jó? Mik a komolyabb különbségek a kettő között?


Aki kicsit is konyít ehhez a dologhoz kérem segítsen, előre is Köszönöm!


2013. febr. 2. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én soha nem vennék op rendszeres új laptopot(nem is vettem). Minek fizetnél többet érte,ha te otthon is feltudod telepiteni. Amennyivel többe kerülne azt add hozzá a laptop árához és vegyél mégjobbat.
2013. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon jó. Megírtam a csodaszép válaszom 5 percig, elküldtem és ez a sz@r gyk nem írta ki a postot. Ilyen sem volt még. Kezd halódni az adatbázis vagy mi van??


Bocs kérdező, de olyan sokat írtam, hogy semmi erőm újra megírni. :( Sajnálom.

2013. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lindmayer ***** válasza:
lehet hogy régebben így volt, mármint hogy automatikusan adtak hozzá operációs rendszert, de az utóbbi jó pár évben elkezdték, és el is terjedt az a gyakorlat, miszerint kispórolják az operációs rendszert a gépből, így olcsóbbá válik az
2013. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

(Na megírom megint rendben.)

Szóval gondold meg jól, hogy OS nélkül veszed-e vagy sem.


OS nélkül kb. 20e Ft-tal olcsóbb egy gép. Ez nagyon helyes, hogy OS nélkül is lehet gépet venni, mert van a Windows-on túl is élet. Van Linux, pl. Ubuntu. Ugyanolyan csili-vili grafikus felülettel mint a Windows.

Szerintem mielőtt döntesz, tölts le egy Ubuntu live DVD-t, írd ki lemezre és töltsd be a rendszert arról, hogy hogy néz ki a Linux rendszer, ami ingyenes. A LIVE dvd azért van, hogy ki tudd próbálni a rendszert mindenféle telepítés nélkül. Beteszed a CD ROM-ba és elindítod arról "bootolsz be". (Ha így kipróbálod akkor azt vedd figyelembe, hogy ha feltelepíted mint normális esetben, akkor az jóval gyorsabb.)


Ha olyannak veszed a gépet, aki nem feltétlen nyitott az új dolgokra, mint a Linux rendszer, vagy nehezen sajátítja el a szám.tech dolgokat és már hozzászokott a Windows-hoz, akkor szerintem vedd meg Windows-zal. Keress olyan gépet ami pl. Win 7-es. A Win 8 ritka gyengén sikerült.


Azért vedd Windows-zal, ha nem tetszik a Linux Ubuntu (ami ingyenes), mert később már külön megvenni a Windows-t sokkal drágább lesz mint egyben, Win 7 rendszerrel telepített gépet.


Mindenesetre szerintem mindenképpen próbáld ki a Linux Ubuntu rendszert, hogy tetszik, vagy akinek veszed a gépet, mert lehet hogy amire te fogod használni a gépet, Internetezés , ügyfélkapu, online bank, Youtube videó, zenehallgatás stb., tökéletesen megfelelő a Linux, és így spórolsz kb. 20e Ft-ot.


Viszont, ha nehezen megy az új dolgok ismerete, akkor Windows 7. Persze nézd meg a Windows 8-at mert lehet neked tetszeni fog, pl. Medi Marktban vannak kiállított gépek amiket ki lehet próbálni.



Szóval összefoglalva első körben tölts le egy Linux Ubuntu rendszert írd ki egy DVD-re, töltsd be arról a rendszert és próbáld ki milyen.


Ha tetszik, akkor vedd meg OS nélkül a gépedet amivel kb 20e Ft-ot is spórolhatsz, és telepítsd fel a Linux Ubuntut. És vedd figyelembe, ahogy írtam, hogy a LIVE cd/dvd lassabb ha a cd-ből fut, tehát ha feltelepíted később, akkor az ugyanolyan gyors lesz mint a Windows.

2013. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még két dolgot kihagytam az előző vagyok.


1. Sok gyártó, de inkább mindenki az XP-hez már nem ad drivert! Én így jártam, egy OS nélküli gépet vettem, volt XP licenc kulcsom csak éppen nem tudtam telepíteni. Olyannak telepítettem aki az XP-t szokta meg és nehezen hajlik új dolgok megtanulására ezért nem akartam Win 7-el venni, gondoltam felesleges. Később rájöttem azzal kellett volna. :)


2. Azért lehet OS nélkül venni - többek között - mert többen nehezményezték, talán egy olasz emberke pert is indított egy gyártó ellen, mert úgy érezte a Microsoft és a notebook gyártója ráerőlteti az operációs rendszerét a vevőre, árukapcsolás. Valljuk be teljesen jogos felvetés. Megnyerte ha jól tudom a pert. Ezért is kell OS nélkül is gépet árulni, mert van akinek teljesen jó az ingyenes Linux.

2013. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen, hogy még 1x megírtad a válaszodat és sokat segített köszönöm! Kipróbálom!
2013. febr. 2. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Csak csendben megjegyzem. Minek eredeti windows a mai világban magánembernek?
2013. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Semminek. Eredeti windowst csak a bolond ember használ.
2016. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!