Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elment az áram majd vissza és...

Elment az áram majd vissza és a gépem nem működött! Ez mi volt? Folyt. Köv

Figyelt kérdés
Be kellett kapcsolnom a számítógépemet mert kellett a házimhoz aztán leültem tanulni.Olyan volt mintha kétszer kb 2mpre elment volna az áram és a gép kikapcsolt.Nem foglalkoztam vele tanultam tovább majd amikor végeztem gondoltam visszakapcsolom.De akárhogyan nyomkodtam a bekapcsológombot nem lett jó.Aztán kinyomtam a hosszabbítómat meg vissza és jó lett.Bekapcsolt,beléptem a felhasználómba de újraindult magától.Azóta jól működik ..kb 10perce..Lesz több ilyen és elromlott a gépem vagy ez mi volt?Félek,hogy baja lesz..Több ezer képem van rajta+programok..Csúnya veszteség lenne :(

2013. febr. 6. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Gugli, írd be mega oda told fel a cuccaid.

Aztán hívj át valaki, aki ért hozzá. Nem biztos, hogy baja lesz, de egy áramszünet, illetve áramingadozás nem tesz jót a gépnek.

2013. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

egyetértek Frankyval nem tesz jót a gépnek az áramingadozás(áramszünet).

Próbálj beszerezni egy akkumlátort hozzá ami hogyha elmegy az áram, akkor ki tudjad kapcsolni a gépet időben-

2013. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rendszer visszaállítása, egy előző, még jól működő időpontra.


Vagy a Windows, Speciális Rendszerindító menüjében (általában F8-ra indul), a Legutolsó Helyes konfiguráció <a legutóbbi működőképes beállítások> jelöld ki!

2013. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az akku 12-24 voltos a számítógép meg 230.

Szünetmentes táp a neve amire gondolt a felkészült kolléga és nem olcsó.A benne lévő aksi véges időnként cserés tehát fenntartási költséggel is kell számolni.

2013. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta jól működik :)
2013. febr. 7. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Az áram visszakapcsolásánál tüske keletkezhet a feszültségben amit az áramszolgáltatók nem reklámoznak.

Nem részletezném miként keletkezik mert nem idevaló téma maradjunk a pillanatnyi túlfeszültség mellett.Ajánlatos egy túlfeszvédelmes elosztót beiktatni ugyanis háztartáson belül is akadnak olyan eszközök amik ki be kapcsoláskor ilyet okoznak.Ez nem tesz jót a számítógépeknek.

2013. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!