Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megcsinálni hogy...

Hogyan tudom megcsinálni hogy az összes hangfal szóljon az 5.1-en?

Figyelt kérdés
Most vettem egy Logitech z-906-os 5.1-et és hozzá egy creative labs sound blaster vx hangkártyát. A problémám az hogy itunesban csak a 2 első és a mélyláda szól, ha átállítom az 5.1 et 3D sztereó lejátszásba akkor pedig szól a mély az elsők és a közép, de a két hátsó csak úgy szól hogy szinte semmi mély nem jön belőle. Hogyan tudnám ezt megoldani?
2013. febr. 8. 22:03
 1/8 Osynho ***** válasza:
Digitális kábellel kösd össze.
2013. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És abból melyiket? Mert van Digitális koaxális bemenet és digitális optikai. sajnos ehhez nem nagyon értek
2013. febr. 8. 22:31
 3/8 Osynho ***** válasza:

Ezen a hangkártyán csak koax van. Abba kell egy digitális kábel. Ha minden igaz, ez a kártya:

[link]


A kék a digit kimenet, illetve az lesz, ha a szoftverében beállítod. A koax kábelek alap esetben rca végűek, ami jó a hangcuccba, de a hangkártya felőli oldalára kell majd egy jack átalakító.


Egyébként milyen az alaplapod? Azon nincs digit kimenet? Ez a hangkárty nem nyújt lényegesen töbebt, mint egy alaplapi cucc...


Alapvető gond, hogy az 5.1 az pl a Dolby Digital és a DTS hangsáv. Ez eleve 6 (vagy több) csatornára van felkeverve (pl fimeknél). A zene meg ugye sztereo, tehát 2 csatornás hang. Ezt max szétkeverni lehet az összes hangszóróra, de az úgy eléggé elrontja a hangképet. Zenét sztereóban kell hallgatni. :)

2013. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az alaplapom Gigabyte MA770-ES3.


Igazából az is megoldaná a gondomat, ha meg tudnám csinálni hogy amikor 3D sztereóba szól akkor szólna rendesen a két hátsó is. Az már tökéletes lenne. Azt nem értem ha 4.1re átkapcsolom akkor tökéletesen szól minden csak úgy akkor se szól minden mert a közepet akkor lekapcsolja.

2013. febr. 8. 22:44
 5/8 Osynho ***** válasza:

Ott a koax csatlakozó az alaplapodon:

[link]

Az a narancssárga. Még átalakítóznod se kell. Innentől kezdve feleslegessé vált a hangkártya. :) Digitális jelnél nem lesz különbség a hangban. Esetleg, ha van valami + szolgáltatás a hangkártyánál, akkor van értelme.


Vannak egyébként programok, amik szét tudják keverni a hangot. Meg ez a hangcucc is tudja, szóval olvass utána.

2013. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettél! :D
2013. febr. 8. 22:52
 7/8 Osynho ***** válasza:
Nincsmit! Még annyi, hogy van egy Dolby Live nevű szolgáltatás, ami digitális kimeneten keresztül játékok alatt valós 5.1-es hangot ad. BF3 alatt eléggé brutál a térhangzás. :) Érdemes kipróbálni.
2013. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csatlakoztattam a koax kábelt de sajnos még mindig nem szól rendesen a két hátsó:S a többi látszik hogy "rezeg" amikor hangosan szól de ez nem, olyan mintha csak a magas hangok jönnének ki belőle. Illetve még azt nem értem hogy miért nem tudom beállítani a windowsba az 5.1 et csak azt írja hogy 2 csatorna 24bit 1920000 HZ de nincs ott az 5.1 :S Valaki segítsen :D
2013. febr. 11. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!