Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OS X vagy Windows 7?

OS X vagy Windows 7?

Figyelt kérdés

Van egy elég jó Pc-m, szerintem simán elfutna rajta OS X-is (4Gb vidikari, i7-es proci 4*4,5Ghz-en), gondolkozok azon, hogy OS X jobb lenne-e rajta, mivel sok honlapon olvastam, hogy simán fel lehet telepíteni PC-re is.

Szerintetek melyik lenne a jobb? Megéri OS X-re váltani?



2013. febr. 10. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy is? Osx csak Apple cél hardverre megy fel, minden géphez külön fajta van. Applenél nincs 4 gigás videó kari, szóval már bukott is.

Osx elfut is sima dual magos Pc-n is.

Osx nem fut nagyon sok játék, tehát a 4 gigás kártya semmit se ér ott.

200 ezres videókkari helyett vettél volna egy i7-es 6 magos procit, meg egy 2 gigás 60 ezres kártyát, jobban jártál volna.

Nekem ez van meg 32 giga ram

2013. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És csont nélkül fut a win 7, 8 másodperc alatt áll fel rendszer hidegindításból, persze ssd-ről bootól.

Win 7 jó lesz

2013. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ok, mondjuk az SSD-nek még látom értelmét, de pl. 6 magos procinak meg 32 Gb Rammal nem tom mi értelme van, procikról is van 100 meg 100 cikk, hogy felesleges a drágábbat venni, mert ha nem integrálsz és konvertálsz órákat nap mint nap észre se veszed, hogy milk van bent. Sztem egy i7-2600k is bőven jó 8 Gb rammal, a 4 Gb VGA-t meg játékokhoz használom.

De azért kösz a segítséget :)

2013. febr. 10. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:

"Osx csak Apple cél hardverre megy fel,"


Ja persze, az apple ugyan olyan mezei intel procikat tesz a gépeibe, mint ami neki is van.A többi alkatrész sem a holdról jön, hidd el!


Minek tennél egy ekkora vasra OSX-et? Még játszani sem fogsz tudni rajta, tök felesleges lesz az i7, meg a sok RAm meg videókártya. Egy ötöd ekkora gépre esetleg feltenném, bár..Akkro inkább win xp.


Szerintem win7!

2013. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Apple cél hardverre megy fel,

Osx elfut is sima dual magos Pc-n is. "


Ezzel a két mondattal saját magadat sz0pattad be, nem tudom érzed-e. :D

2013. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az apple gépekben, valóban mezei Intel proci van, de a wifi és a hangkártya, amit használ nem nagyon árulják, mivel az alaplapot, külön hegesztik hozzá. És azok integrálva vannak. Egy asztali gépe van a macpro, ami xeon procis, az iMac laptop alkatrészekből van összerakva.

Elmegy valóban egy mezei dualmagoson, de ha nem az Apple alaplapja van alatta, akkor nem megy az osx rajta.

I7-ből nincs asztali változat, sebaj én értek hozzá, te meg nem.

2013. febr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én video vágásra használom, HD-re, plusz 3D-re, szóval nekem még néha kevés is.
2013. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mostmár tényleg nem akarok offolni, meg kötekedni, de....


"200 ezres videókkari helyett vettél volna egy i7-es 6 magos procit, meg egy 2 gigás 60 ezres kártyát"

"Én video vágásra használom, HD-re, plusz 3D-re, szóval nekem még néha kevés is."

Nem vagyok info profi de ehhez a feladatkörhöz inkább egy erős GPU ajánlott nem? :)

2013. febr. 11. 01:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, mert egy komoly video vágonak van saját kártyája, így a gpu csak megjelenítésre kell, ha az nincs proci meg ram, a 3D-hez, meg elég egyenlőre 2 giga, a crysis 2 editorját visszi full grafon, szóval egyenlőre nem kell nagyobb kari, de mondjuk cinema 4d render az csak ram, meg prociból megy, ugyan így vue renderje is.

Persze vannak gpu-s effektek, vágásban, meg animációban is, de én nem nagyon használom azokat.

2013. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"amit használ nem nagyon árulják, mivel az alaplapot, külön hegesztik hozzá."

hogy mi?????????

hegesztik?????

hegessz légy szíves nekem is egy alaplapot

egyébként win8 tökéletes semmi baj nincsen vele nekem kb 1,5-2-szer erősebb konfigom van SSD-ről 1,5-2 másodperc alatt beindul mindennel együtt (vírusirtó, alapvető driverek, rainmeter, steam, origin)

2013. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!