Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni hálózat kiépítése?

Otthoni hálózat kiépítése?

Figyelt kérdés
Adott két netbook az egyiken XP, a másikon Win7, mindkettő wifi-s, és egy asztali gép szintén XP-vel, és egy wlan stick-kel. A kérdésem az, hogy hogyan kell kiépíteni egy olyan hálót, aminek a segítségével a gépek látják egymást, és vannak közös mappák, amibe az összes gép tud fájlokat rakni, és a másik kettő látja azokat. Továbbá melyik gépet célszerű a "fő" gépnek kinevezni? Lányok vagyunk, ne bántsatok! :)

2013. febr. 15. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

egy wifis router elég,

ha azt látja mindhárom gép ,akkor máris lehet küldözgetni egyikről a másikra a fájlokat,

2013. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Wifis Routherünk van, de hogyan tudunk küldözgetni?
2013. febr. 15. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:

leírom 2 gépre,de ugyanez 3 -nál is,

tehát egyik gépen megosztjuk az egyik mappát,(amelyiket akarod)

így : mappán jobbklikk és Megosztás

[link]

innentől kezdve ami ebben a mappában van ,az már látszik minden gépen,

2013. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
...akkor nálunk sajnos valami baj van. Megosztottam egy-egy mappát mindkét XP-s gépen (beraktam a megosztott dokumentumok mappába) de egyik sem látja a másik által megosztott mappát. A win7 starteren meg nincs is ilyen funkció. Próbáltam varázslóval otthoni hálózatot létrehozni, USB stick volt a "telepítő lemez" ...de semmi.
2013. febr. 15. 17:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Tilgin HG 1112-es routheren jön a net, mindhárom gép látja.
2013. febr. 15. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
pedig ez a router is alkalmas a feladatra,
2013. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

pedig már az itt írtak szerint is beállítottam mindent a két XP-s gépen.

[link]

Arra viszont rájöttem, hogy az egyik netbook-on Windows7 Starter "Long" van, amivel nem lehet létrehozni hálózatot, csak meglévőhöz csatlakozni, ha a hálózati profilt usb meghajtóra másoltam a másik két (XP-s) gép nem ismerte fel a hálózati telepítőt. Agyrém. :(

2013. febr. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!