Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem látják a gépeim...

Miért nem látják a gépeim egymást?

Figyelt kérdés
Adott egy vezeték nélküli hálózat, amire egy asztali gép és két netbook csatlakozik. Egy Tilgin HG1112-es modem osztja szét a netet wifin. A gépek azonban nem látják egymás megosztott mappáit. Az asztali gépen és az egyik netbook-on XP van, a másik netbook-on Win7 Starter Long (erről tudom, hogy nem lehet vele hálózatot létrehozni, csak meglévőhöz csatlakozni) Ezen a (win7-es) netbook-on rengeteg RAW formátumú kép van, amikkel szeretnék a nagy gépen dolgozni, és nem akarom becsomagolgatni és átrakni majd ott kicsomagolni. Meg egyébként is hasznos lenne, ha a gépek látnák egymást esetleg meg tudnám osztani a nyomtatót. Tegnap egy egész napig szenvedtem, sokféle megoldást elolvastam, de valamiért mégsem működik. Egyáltalán kell létrehoznom egy új hálózatot, vagy ennek a meglévőnek alkalmasnak kéne lennie erre? Mit csinálok rosszul?

2013. febr. 16. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg annyit kéne tenned, hogy mindnek fix ip-t adsz, a dns-t megadod kézzel, tűzfalak, antivírusok kikapcsolva és legyen egy munkacsoportban a biztonság kedvéért, de ez nem feltétel elvileg.
2013. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, ezek közül az első két dolgot nem értem. :) A tűzfal és a vírusirtók be voltak kapcsolva, az tény. Segítenél a másik kettővel (fix IP és DNS)
2013. febr. 16. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A hálózati kapcsolatok beállításánál jobb klikk a helyi kapcsolatra, tulajdonságok, tcp/ip protokoll, megint tulajdonságok. Ezek után ip címnek adsz egy fixet, megnézed, hogy a routered milyen tartományban oszt ip-t és az alapján fixre állítod. Átváltod arra, hogy a következő ip cím használata: és beírod, mi legyen, mondjuk 192.168.2.10

Hálózati maszk az marad automatikusan a 255.255.255.0

Alapértelmezett átjáró a routered ip címe.

DNS-t két módon tudod megnézni: vagy a router menüjében, vagy nyitsz egy parancssort és beírod, hogy ipconfig /all

kiírja a dnseket, ezeket kell beírni.

Ezt minden géppel eljátszod, csak más ip-t adsz meg, mondjuk 192.168.2.11 a 3. pedig 12, ezután az összes víruskeresőt és tűzfalat kiiktatod mindegyik gépen. Vagy, mivel már a gépek ipje fix és beazonosítható, megadod kivételnek a tűzfalnál, hogy a másik két gép ipjét ne szűrje és ne rejtse el előlük a te ipdet.

Ha ez megvan, a 3 gépnek látnia kell egymást. A megosztást már elvégezheted intézőből, vagy total commanderből is.

Remélem érthető, ha nem, írj privátot, hamarabb észreveszem és segítek.

Üdv.

2013. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!