Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan létezik, hogy egy...

Olyan létezik, hogy egy Windows XP-s gép annyira vírusos, hogy nem ismeri fel a telepítő CD-t sem?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit lehet tenni? Amúgy elég régi a gép, 5 éves.

2013. febr. 16. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy nem megfelelően írtad ki vagy nem jó a CD-rom.
2013. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bizony. Egy vírusos gépet meg alapból bootolva kéne telepíteni - mivel ugye vírusos - tehát nem is fut az oprendszer és a vírus sem. A probléma okát meg előttem szépen leírták...
2013. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én gépem is öt éves, januárban telepítettem újra. De mert nem nagyon értem rá, csak az XP-t a C-re. Megbántam, mert a Morph-féreg a D-n megmaradt. Kaspersky Free futtatása, tiszta újratelepítés, most már nincs semmi baja.
2013. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hasonló gondot anno úgy sikerült megoldani, hogy kioperáltam a winch-t a gépből, áttettem egy másikba, aminek a BIOS-ában szerepelt a "Hardware szintű formázás" opció, és ezzel sikerült szűz ujjá varázsolni - visszarakás után az addig hasonlóképpen makacskodó telepitő simán elindult. Másik, szintén bevált tippem: ha még megvan az eredeti op. rendszer, próbálj meg abból belépni a telepitóbe - ez is bevált már párszor!
2013. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez az utolsó már nagyon "anno" lehetett, mert BIOS-ból nem igen lehet formázni, hardverszinten meg pláne nem. Nem értem a problémát, mert mint írtam lemezről való bootolásnál semmilyen vírus és semmilyen oprendszer nem fut és nem is zavarhat be. Kivéve ha a telepítőlemez vírusos :)
2013. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem-e? Ez valóban egy ódon gépezet, AWARD BIOS-szal (a tipust hadd ne irjam le, mert semmi kedvem sincs az IC-t kibányászni).
2013. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor neked egy érdekes alaplapod lehet.


1. "Formatting the hard drive is not the purpose for the BIOS.

You'll need a boot disk to do that."


Írja ezen az oldalon, ami ugye annyit jelent, hogy BIOS-ból nem tudsz formázni, csak bootdiskkel: [link]



2. Ezen az oldalon is ezt kérdezik "How to Format a Computer Through the BIOS"

A válasz első pontja:

"Insert the boot disc into the computer and restart it."


Mintha itt is bootdisc-et említenének...


3. "Format hard drive from bios" Ez a cím és a válasz:


"... you can make a bootable CD"


Itt is azt a fránya bootCD-t említi...


Egy helyen találtam azt hogy adja ki DOS-ban a format "C" parancsot, de annak meg nem sok köze van a BIOS-hoz...


Ennyi...

2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A linkek lemaradtak:


2. [link]


3. [link]

2013. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Áh, ez nekem magas, nem értek semmit sajnos
2013. febr. 17. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:
No, ha lesz egy kis időm, bizisten megnézem, miféle szerkezet is ez. Egy biztos: igen régi, PIII-as gépezet, általam össze-vissza "fejlesztgetve", DOS 6.22-vel és WIN98-cal. (Bevallom, az alaplap tipusával sose foglalkoztam, mivel már eredetileg is teszt-gépnek szántam.)
2013. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!