Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Webmester, vagy rendszergazda...

Webmester, vagy rendszergazda OKJ. érdemes lenne belekezdeni?

Figyelt kérdés

Elég sokat ülök a gép előtt, és szeretek is előtte lenni. De, hogy értek hozzá? Én azt kiváltképp nem mondanám.

Szóval annyi lenne a kérdésem, hogy érdemes e gyengébb "háttértudással" nekiugrani valamelyiknek?

Egyáltalán el tudnék e helyezkedni valamelyikkel, ha nem gondolkozok a továbbtanuláson?



2013. febr. 17. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ tanfolyamok csak arra jók, hogy legyen egy papírod, ha semmi másod nincs. A lényeges dolgokat nem ott fogod megtanulni, hanem munka közben önfejlesztéssel.
2013. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Avval tisztában vagyok, az iskola mindig csak alapot ad, azután a munkatapasztalat meg hozza a többit.

De érdemes ebbe belevágni, el tudnék helyezkedni valamelyik papírral később?

2013. febr. 17. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a két OKJ-s papír nem sokat ér, bár valamit biztos lehet ezekkel is kezdeni.


Ha mindenképp ezek jöhetnek szóba, akkor irány valami jobb hely és tanulj ott.

Mondjuk irány az ELTE-n egy felsőfokú szakképzés.

2013. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezeken akadt meg a szemem, mivel mondom nincs valami nagy infos háttértudásom.Ezért próbálok "reálisan" választani.

Lehetőleg olyat amit el is tudok végezni, tudni fogom

a végére (és olyat ami talán érne is valamit).

2013. febr. 17. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Én webmestert végeztem, így magában kitörölhetem vele. Ad egy felsőbb szintű sztg-es ismeretet.

Esetleg ha utána elmész fősulira webprogramozó szakra. Úgy már ér valamit.


Rendszergazda valamivel jobb. Egy kis protekcióval bekerülhet valami kisvárosi általános iskolához vele, vagy könyvtárba. Esetleg, ha könnyen feltalálod magad, és nagy az ismeretségi köröd mehetsz vele házhoz gépeket szervizelni. stb.


A lényeg, hogy alapjába véve ezekkel a papírokkal nem sok mindenre mész.

2013. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!