Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 1 hete vettem új gépet,...

1 hete vettem új gépet, játékok közben vízszintes kontrasztos csíkok mozognak föl-le, ezáltal vibrál a kép. Cseréltem dsub kábelt, driver legújabb, táp is elég erős, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

AMD FX-6100 3.30GHz AM3+ BOX

ASROCK 970DE3/U3S3

COOLERMASTER Thunder 600W RS600-ACABM2-WB

KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT

SAPPHIRE 11200-06-20G HD7850 1GB GDDR5 OC PCIE


Monitorom Asus VH228, előző géppel nem volt ilyen hiba. Vettem új dsub kábelt, ezzel is ugyanez a probléma. DVI adapterrel van a géphez kötve, mivel monitoron sajnos nincs hdmi kimenet. Megpróbáltam hdmivel TV-re kötni, azon nem voltak látható csíkok, persze nehéz megállapítani. Videókártya driver a legújabb, monitor biztosan jó, táp 600-as, szóval bírnia kéne, meg amúgy is minden 1 hetes. Mi lehet a probléma?



2013. febr. 22. 18:23
1 2
 1/11 Komplikato ***** válasza:

"Cseréltem dsub kábelt"

Ja, hogy analóg kábeles. Ha halál biztos nem ezért van, akkor nyilván a VGA-val lehet gond. Másik megjelenítővel ki tudnád próbálni?

2013. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"Táp 600-as"

az egy roszvételes táp volt és bizony nem erös hanem gyenge...

árában 10ezer kb. nem? Chiefec CTG 400W vagy FSP Hexa 400W is mesze jobb vétel lett voln

.

viszont remélhetöleg a tápnak semmi köze a jelenséghez (de én 50% -ra tápot is tippelném hibaforrásnak)

.

egyeszüen kifogtál egy gyárihibás Sapphire -t szépen garanciáztatod és kész, netán ha cserélik akkor kéred hogy azt is vizsgáljákbmeg nehogy újabb gyárihibást adjanak...

.

tápot meg idövel lecserélném valami jobbra kb. 400-500W os ra és jófélére

mint pl CoolerMaster GX450 ami 15ezer

ha CM márka fontos ettöl csak drágább jó CM tápok vanak...

.

viszont ha táp véletlen a hiba forrása akor meg muszáj is kicserélned

és remélem nem M-Tech 800W Black Edition -ra cseréled ""mert az biztos erös alapon""

2013. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Majd szerzek egy másik monitort is, lehetőleg olyat, amin vga és hdmi port is van, hogy mindkettővel kipróbáljam.


A tápot a konfiguráció mellé ajánlotta a bolt, ahhoz nem értek :( De ebben az esetben remélem, hogy videókártya probléma lesz, azt legalább garanciálisan cserélik és nem új tápot kell vennem.

2013. febr. 22. 18:51
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Asus VH228 D ?

HDMI nincs de csak d-Sub port van rajta? érdekes bár hát egy olcsó monitor ez...

2013. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hát mivel táp új és garanciális biztos nem fillérekért tudnád tovább adni netán akár egy hardver felvásárolónak de hát mindegy

DVI port legyen rajta hisz 7850 en van olyan

a többi port az minegy

de napjainkban a d-Sub port már felesleges

semmiben nem jobb szóval amit nem érdemes olyant vened amin mindkettö van hogy probálgasd...

DisplayPort legyen inkább rajta még (bár lehet azok drágább kategóriások)

.

HDMI és DVI közt nincsen lényegi különbség

mindkettö digitális

hdmi anyiban más hogy hangot is át tudja küldeni

2013. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Monitort nem szándékozom újat venni, hisz előző géppel semmi gond nem volt. Munkához és játékokhoz jó nekem dsub kábellel is, filmet nézni (és játszani is akár) van egy full hd tv-m.

Kölcsönkérek csak egy másik monitort, hogy a hdmi és dvi csatlakozóknál is fennáll-e a hiba.


Videókártya itthoni tesztelésére milyen itthoni programot ajánlotok?

2013. febr. 22. 19:03
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja értem igy már csak kölcsönbe hogy kiprobáld:)


nem hiszem sajnos hogy a csatlakozóval lene a gond...


Furmark pl.


de hát látszik hogy nicns rendben igy is:)

2013. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A táp is lehet a ludas, ha a videókari program kidobja a hibát, akkor kiderül, hogy melyik a rossz a kettő közül.
2013. febr. 22. 20:17
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Cooler Master 600W Elite Power Black - RS600-ACABM2-WB


ilyen CoolerMaster táp hivatalosan nem létezik nincs gyátói honalpja


COOLERMASTER Thunder 600W - RS-600-ACAB-D3


ilyen lézeik ez a Thunder gyártónél is


a két táp teljesne eltér egymástól lírások alapján


érdekes ha ezt a D3 as Thundr t kapni magyarországon mert én csak külföldi oldalakon látom Afrikai Indiai...


ott átszámolva majd 20ezer forint viszont hát azokban az országokban leeht még ez is oclsónak számit...


viszont ipon on ott ez a D3 képe is vagyis valaki már oylant kapot


leirások alapján jobbnak tünik a valódi Tunder mint a "régi" Elite Power viszont ettöl még valószinü nagoyn alja táp lehet árból adódóan és mivel nicsn róla semmi teszt pedi régi tápnak számit már azért...


[link]


[link]


bolt nem biztos hogy tudta mely kódut adta el..


de ha ez van a tápodra irva amit a krédésben irsz akkor az a rosszabik eset de a másik se jó attól még

2013. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 hogy derül ki?:)


mert nem szimplán az számit hogy kap e elég áramot vagy sem:) hanem hogy hogyan kapja azt


töröltem kérdést listmáról (mivel már midnent leirtam söt még többet is...)


szia

2013. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!