Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újraindul a számítógép, mi...

Újraindul a számítógép, mi lehet a probléma? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy számítógépem de már jó régen kaptam... Gyakran kék halált kaptam és újra kellet indítani a gépet, gondoltam az lesz a legjobb ha újratelepítettem. Ezt meg is tettem, de újratelepítés sem segített, hanem most már kék halál nélkül hirtelen újraindul, és gyakrabban mint az előtt.

A másik meg ha bekapcsolom a gépet és nem csinálok semmit, csak hagyom az asztalon akkor nem indul újra, de mondjuk ha youtube-n meghallgatok 1-2 számot már újraindul. Letiltottam az autómatikus újraindítást hiba esetén, de ugyanúgy újraindul.

Valakinek valami tipp !?



2013. febr. 24. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor volt újra kitakarítva a gép belseje? Egy portalanítást és egy proci újra pasztázás segítene neki.
2013. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huhh hát vagy 3 éve nem lett kitakarítva, de nem hiszem hogy ez miatt lenne ez, de azért kitakarítom a gépet, köszi.
2013. febr. 24. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Márpedig hidd el hogy emiatt lesz:) ha kész vagy, írd le az eredményt hogy megjavult e.
2013. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ez elég sok minden lehet. Ha közben kehes hangot is ad ki akkor a hűtő venti. Ahogy nő a terhelés, felkúszik a hőfok és már nem bírja lehűteni. -Bár akkor inkább kikapcsolna.

Lehet, hogy a táp öregecske a gép, a tápegységben kondenzátor van, ez gyengélkedhet benne és a táp már nem képes akkora teljesítményt leadni.

Ez a kettő valószínű, de ettől függetlenül rengeteg dolog lehet még.

Például lehet, hogy túl van húzva a gép és már nem bírja. Én egyszer darabokra szedtem a gépem, hogy megtaláljam a hiba okát, nekem például a konnektorommal volt gond.

2013. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg kellene vizsgálni az alaplapot!

Nálam először tápot cseréltettek -feleslegesen.

Aztán memóriát cseréltettek -feleslegesen!

Végül kiderült, hogy 4 db púpos elkót kellett kicserélni az alaplapon, azóta semmi gond!

2013. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szamitogep belsejet negyed evente ki kell takaritani, persze ovatosan. Lehet, hogy a sok por rarakodott a ventilatorra es e miatt nem tud rendesen porogni, nem tudja huteni az egyre csak melegedo processzort, videokartyat, stb.


A processzor es a ventilator kozott van egy krem, ami a hutest segiti elo (nem tudom pontosan hogy mukodik)

Nekem egyszer az volt a problemam, hogy ez a krem megszaradt. Egy ezresert vettem ilyen kremet, sajat magam megcsinaltam. Ha nem ertessz hozza, kerj meg egy ismerosodett vagy vidd el egy szamtech boltba, ott megcsinaljak neked.

2013. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Áhh köszönöm szépen a sok érdekes választ, azt hiszem 1-2 tanácsot kipróbálok.
2013. febr. 24. 13:29
 8/8 anonim válasza:
6-os igazad van lehet a krém miatt is :) Azt hűtőpasztának hívják. Igazából nem vezeti annyira jól a hőt mint a fém, de sokkal jobban mint a levegő. A proci, meg a hütőborda között pedig vannak kis mikroszkopikus egyenetlenségek, ahová a levegő bejut és így megakadályozza a rendes hő elvezetést (mert szigetel) a hűtőpaszta ezt a levegőt szorítja ki.
2013. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!