Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Calibre és az ékezetes betűk...

Calibre és az ékezetes betűk - hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

PDFből MOBI formátumba szeretnék konvertálni, viszont konv. után az ő és ű karakterek helyére valami fura karaktert rak. PróbAltam már a kódolást is külön beállítani, de nem segített. Találtam egy plugint, ami elvileg megoldja a problémát, viszont az csak epubra működik.

Hogy tudnám megoldani a problémát? A válaszokat előre is köszi!



2013. márc. 5. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

én azt tanácsolnám, hogy a pdf-et először vagy másol át, vagy konvertáld át Word-be.

Utána a Wordöt be kell állítani a következőképpen, hogy tökéletes karakterkészlettel jelenjék meg minden.

Tools (Eszközök) - Options - General fül (általános), ezen alul: Web Options gomb, erre rákattintasz, és az Encoding (Kódolás fülre mégy, a legördülő menüből kiválasztod az Unicode (UTF-8)-at. Ekkor a Word mindent, amit weblapként mentesz, Unicode-ban fogja kódolni, ami azt jelenti, hogy az ÖSSZES különleges karakter, a magyar és más nyelvek betűi is tökéletesen jelennek meg, HA HTML-ben mented el, azaz mentés másként - és a fájlnéva alatti legördülő menüből kiválasztod, hogy mentés weblapként. Ekkor a Word UNICODE-ban mentette el weblapként az írást. Innen már gyerekjáték az epub létrehozása. Elindítod az ingyenesen letölthető CALIBRE programot, és a weblapként mentett szövegedet átkonvertálod vele epub-bá. Ha megvan, láss csodát, tökéletesen meg fog jelenni minden karakter, a lengyel, a francia, a dán, a magyar, a görög. a matematikai képletektől kezdve bármi...

Ha netán elakadnál, írj privátban, és segítek.

2013. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!