Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszer...

Milyen operációs rendszer volt a Windows 2000?

Figyelt kérdés
Tudom, volt már ilyen kérdés, de ott nem igazán erről volt szó. Úgy nagy összességében kérdezném. Valakinek valami személyes tapasztalata?

2013. márc. 6. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
NT Workstation alapokon nyugvó operációs rendszer, főleg munkaállomásokon használták, a játékok nem futottak rajta.
2013. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

Amit 1-es ír csak részben igaz, az első olyan NT alapú rendszer volt pont amin a játékok is futottak, gyakorlatilag az XP a Win2000 újrahasznosított verziója volt és tök jól használható amíg voltak rá driverek. Az első XBOX rendszerének a kernelje is Win2000-ren alapult. kicsit macerásabb volt használni mint XP-t, de stabilabb is volt.

És sokkal jobb volt a memória kezelése a W98/Me Windowsoknál. Egy csomó program jobban ment rajta kevesebb rammal.

2013. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A win2000 egy használható rendszer volt. Sokkal stabilabb, mint a win98 és rengeteg újítást tartalmazott (csak egy példa: win98 alapból nem kezelte a pendrive-okat, win2000 már igen)


Játékok nem voltak rajta tökéletesek, volt ami nem indult el, de azért egy részük szépen futott. Nekem anno win2000 volt a gépemen általános használatra és win98 mellette, ha néha játszani támadt kedvem.

2013. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Az volt furcsa, hogy nekem is volt annak idején, nem volt vele semmi bajom, de olyan sokan szidták/szidják.
2013. márc. 6. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!