Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítéstől lelassulhat...

Újratelepítéstől lelassulhat a gép működése, ha nem megfelelő a driver összeállítás?

Figyelt kérdés
Egy 2 magos BIOSTAR Group NF520D3 processzorral és GeForece GT430 vidikarival, valamint BIOSTAR Group NF520D3 alaplappal rendelkező mezei gépem van. 1TB tárhellyel rajta. Nemrégiben eléggé lelassult, (amikor megvettem kb 1-2 mp a chrome megnyitása, mostanra már 4-5 is akár), ezért úgy gondoltam újratelepítem. Mivel nem kaptam hozzá semmilyen telepítő CD-t, ezért magamnak kellett levadászni a drivereket. Először is ott kezdeném, hogy Windows 7 Ultimatet telepítettem rá x64(6GB RAM) és Norton AntiVirust telepítettem, mivel még nem használtam, hát kipróbálom. Többféle Driver keresőt használtam, Driver Navigatort, Driver Chechker és Driver Reviever. A legtöbb drivert ezekkel tettem fel, a grafika gond nélkül megy, hang, valamint rendszerfájlokat is ezekkel töltöttem le. A BUSZ illesztőprogramjára, viszont nem találtam semmit. Gyanítom, hogy ezért lassul egy kicsit, mert 2-3 mp, mire megnyitja a Chromeot, a DAEMOON TOOLS telepítésénél, pedig kb 5- percet kellett várnom, mire beadta a telepítőfület (a WinRarral is így jártam, de más proginál még nem tapasztaltam ilyet). Később kipróbáltam a DriverCheckert, ami megmutatta, hogy a BUSZ 6.0-ás verzión fut, és talán jobb lenne a 7.4. Igazából nem csak a BUSZra gyanakszom, mert a progik szerint, nem kért USB frissítést sem, valamint RAM, illetve cache drivereket sem. A kérdésem az lenne (mivel a DriverChackert nem szeretném most megrendelni), hogy biztos egy hiányzó driver miatt lassulhat le? Az baj lehet, ha mondjuk rosszúl állítom össze a drivereket? Vírusírtóm blokkolhatja az illesztőprogramokat? Milyen driver kereső programot ajánlotok, a fentiek kivételével? A gépemet főként a sulira használnám, meg programozni tanulnék rajta, de azért néha idegesítővé válhat, ha kicsit belassul, mondjuk a chache miatt a gép, bár lehet nem vagyok tisztában néhány fogalommal (ez esetben felvilágosítást örömmel elfogadok!), valamint néha egy Assassins Creed 3at is futtatnék rajta 1, max 2 óráig, ami kb heti 1-2 alkalom. Egyszóval, kíváncsi lennék, hogy vajon, az üzletben mit tettek rá, vagy mit nem tettek rá, hogy 100%-ban kompatibilis volt minden driverrel, illetve, hogyan szűrték azt ki, hogy melyik driver a legjobb? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. márc. 8. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

rosszul kezdtél neki, az ilyen driverkereső programok nem jók semmire , az alaplapod oldaláról le lehet tölteni a hozzávaló drivereket :

[link]

A videókártyádhoz ezt rakjad fel :

[link]

2013. márc. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen így tettem és bevált! Kár érte, hogy a progik nem tudnak rendesen rátalálni a driverekre...
2013. márc. 9. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!