Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől tűnhet el a hely a...

Mitől tűnhet el a hely a rendszermeghajtómon? (Win7)

Figyelt kérdés

Szóval Win7 van fent,sima Home verzió,de ezt már régen XP-nél is tapasztaltam a gépemen: A C meghajtómon van a Windows + a programok,vírusírtó ilyesmi,és hiába csinálok "takarító" programmal helyet rajta egyszerűen eltűnik , pl. tegnap is volt rajta 6 mega szabad hely,csináltam CCleaner-el kb 200 mega szabad helyet,és 2-3 óra múlva volt rajta olyan 30-40 mega,gyakorlatilag már naponta 2-3x le kell futtatnom mert a videókat se játssza le a youtube,és lassú a gép is így,nem értem mitől lehet.Semmi fölösleges program nincs fent a gépen csak a fontosak + a D meghajtómon néhány játék,zene,kép és film de gondolom az nem befolyásolja a C-t.Mit lehetne tenni?

(Nod32 vírusírtó is van fent.)


2013. márc. 16. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg dobd át a lapozófájlt a D: meghajtódra:

A Start menü keresőjébe írd be azt, hogy "speciális", majd a találatok között kattints a Speciális rendszerbeállítások megjelenítésére.

Ezután katt a Teljesítmény szekcióban a Beállítások gombra.

A Teljesítménybeállítások ablakban katt a Speciális fülre, majd a Virtuális memória szekcióban a Módosítás gombra.

Szedd ki a pipát a lapozófájl méretének automatikus kezelése mellől, majd a C: -re állítsd be, hogy ne legyen lapozófájl, a D: -n pedig Automatikusan beállított méret legyen.

Ezután indítsd újra a számítógépet és töröld ki a pagefile.sys fájlt a C: meghajtó gyökeréből (vigyázat: rejtett fájl).


Egyébként nagyon sok minden eheti a lemezterületet:

Pl. Shadowcopy (doksik előző verzióinak megtartása)

Ideiglenes fájlok (pl. böngésző cache).

Windows Update-ek telepítőfájljai/undo könyvtárai.

A keresési index is szép nagyra tud nőni.


Az ideális minimum partíció méret az esetedben egyébként kb. 60GB

2013. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

6 Mega? :O Te jó ég, csoda hogy még megy.

Szerintem eleve kicsire méretezted a rendszer partíciót.

2013. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, 6mega?!

Hát, az el van kettyintve rendesen!

Végig kellene "+zongorázni", hogy mi az oka annak, hogy így betelt a c:, és annak megfelelően rendezni a dolgot, de ehhez sztem neked hozzáértő segítségét kellene kérned, aki helyben átnézné.

2013. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,majd átnézetem az egészet + újra lesz partícionálva addig is jó megoldás lesz amit az első válaszoló írt.Egyébként a 6 mega még nem is a legkevesebb,volt hogy egy pár kilobájt szabad hely maradt.
2013. márc. 16. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, munkahelyi gépen XP után Win7-nek kevés lett az 50G hely, miközben 450G ott volt D-nek.

Én pikk pakk megoldottam.

Csökkentett módban átmozgattam pár mappát D-re majd az mklink segítségével visszalinkeltem a régi helyükre.


Almappát is lehet, de akár az egész program files-t is.


Három példa:

mklink /D /j "c:\Program Files (x86)" "d:\Program Files (x86)\"

mklink /D /j c:\Windows\Installer d:\Windows\Installer\

mklink /D /j c:\Windows\SoftwareDistribution d:\Windows\SoftwareDistribution\


Így szabadítottam fel 20G helyet a C-n.

2014. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A Csekka válasza:

Üdv.Igaz,hogy nem mostanában folyt ez a beszélgetés,de hátha kapok segítő választ még.A problémám ugyanaz ami a téma(topic)címe,fogyakozik a hely a C meghajtón,miközben a D meghajtón van még majdnem 200 giga helyem,+ az E meghajtóm még le sincs formázva,ott is van kb. 300-350giga.Szóval végigcsináltam a "Temp" mappa törlését mindkét helyről,Cc-cleanert rengetegszer,Samsung Easy Support Centerben a lemezkarbantartást,Start menüben a lemezmeghajtóknál a lemezkarbantartást,most ott tartok,hogy a C meghajtó gyökerében nem találom sehol a fent nevezett fájlt,hogy kitörölhessem.30-80 mega között ugráló szabad helyem maradt,és az Sw-update folyamat tolja a frissítéseket,meg hogy Windows 10-re váltsak át ami 2.4 gigát kajálna meg,összesen pedig minden karbantartás,tisztítással van kemény 885 megám.Programot már nem tudok törölni+felesleges is,mivel azok nem is foglalnak sok helyet egyáltalán.A lemeztöredezettség-mentesítést még nem próbáltam nem tudom,hogy az segítene-e helyet nyerni.Örülnék,ha valaki tudna segíteni valami ötlettel.....

Illetve az utolsó hozzászóló elmagyarázhatná máshogy,hogy megértsem én is,hogy a hibernálással hogyan nyert 20 gigát? Köszönetem előre is mindenkinek....

2015. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!