Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell frissítenem a...

Hogyan kell frissítenem a BIOS-t Win 7-hez?

Figyelt kérdés

Eddig XP volt a laptopon (HP Compaq 610). A win7 cédét nem is észleli, csak az XP-ét.

Mi a teendő? Valahol le van normálisan írva, mit kell csinálni?


2013. márc. 20. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit frissíteni, főleg a BIOS-t nem.

A különbség a Win XP és a Win 7 között az, hogy az előbbi CD-re van írva az utóbbi pedig DVD-re.

Bootolás szempontjából ez lényegtelen dolog, csupán azt kell beállítanod a BIOS-ban, hogy az elsődlegesen induló egységed a CD/DVD olvasó legyen.

Gondolom ezt megtetted, mivel az XP lemezéről mint írod be bootol a laptopod.

Így a WIN 7-es lemezről is be kellene neki.

Talán nem olvasható a lemez? karcos? nem bootolható? Win xp alól meg tudod nyitni a win7 lemezt?

2013. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A lemeznek semmi baja, egyik nap írtam ki és a másik laptopon be is tudja olvasni.

Ezen a gépen egyáltalán nem észleli, ha berakom. Tehát nem mutatja a fájljait. Viszont ha utána berakom a windows xp lemezt, azt igen.

2013. márc. 20. 16:04
 3/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra, akkor rakom fel rá megint az xp-t, de azt meg azért nem engedi, mert az még sp1-es, a gépen frissebb van.

Tiszta patthelyzet.

2013. márc. 20. 16:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy már működő windows alól próbálsz meg felrakni másik windowst.

Próbáltad már úgy hogy beállítottad a BIOS-ban elsődleges induló meghajtónak a cd/dvd olvasót és arról indítani egy telepítőt?

2013. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam. És nem indította el, simán a windows xp jött be...


Most annyi történt azóta, hogy már mutatja a meghajtóban a berakott win7 lemezt, csak épp nem bírja megnyitni (Nem válaszol).

2013. márc. 20. 16:13
 6/13 anonim ***** válasza:

"Igen, próbáltam. És nem indította el, simán a windows xp jött be... "

És amikor megpróbáltad, akkor meg kellett jelennie egy olyan feliratnak a képernyőn, hogy "CD/DVD-ről való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt" Nyomtál? És elindult a win xp lemezről a telepítő szép kék háttérrel fehér betűkkel? vagy a már feltelepített win xp indult el asztallal ,ikonokkal, programokkal?


Ha a kék hátterű telepítő indult el akkor mindent jól csináltál, jól lett beállítva a boot sorrend a BIOS-ban. Így a win 7 DVD-nek is be kell ugyanígy bootolnia.

Legfeljebb próbáld meg újra kiírni a win7-et akár egy többször írható lemezre és lassú írásmódot választva.

2013. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anti paladin ***** válasza:

Csak simán nem olvassa a lemezt. Írd ki újra de az elérhető leglassabb sebességgel.

Az írók általában tudják olvasni a saját maguk által írt lemezeket de más, gyengébb minőségű olvasók már nem. Ezen segíthet a lassabb írás.

2013. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Beállítottam, mégsem írt ki olyat, hogy cd-ről való bootoláshoz nyomjak meg egy gombot. A lemezt felpörgette a meghajtó, de kis agyalás után megint a windows xp betöltőképernyője jött be.


nincs már fölös lemezem a próbálgatásokra...

2013. márc. 20. 16:24
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát megpróbálok felhajtani még egy üres dvd-t, de nem tudom, van-e itthon.


Mindenesetre köszönöm a tippet!

2013. márc. 20. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:

"Beállítottam, mégsem írt ki olyat, hogy cd-ről való bootoláshoz nyomjak meg egy gombot"


Pedig ki kell hogy írja mindkét telepítő lemez. Akkor nem jól állítottad be a sorrendet a BIOS -ban. Vagy beállítottad, de nem mentetted el a sorrendet és kiléptél mentés nélkül.

2013. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!