Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most egy Astrock G41M-VS3 R2....

Most egy Astrock G41M-VS3 R2. 0 alaplapom van benne DDR3 memoria és Core2Quad Q6600 proci de a processzor egész 65 fokigis felmegy mégha alaponis hagyom 2.40 GHZ en ez normális?

Figyelt kérdés

Az alplap biósában sajnos nincs CPU feszültség állitó hanem automata de a processzor 40 és 64 fokig meggy ,ha nem csinálok semmit akkor csőkken a hőfok deha játszok,netezek akkor felmegy a hőfők ez mért lehet?

Sok pasztát nem raktam a processzora de szerintem a pasztassem segitsokat a hűtés meg normális.

Ezza Q6600 vagyisa 4 magós processzornál ezza hőfők normális a majdnem 70 fokigis emelkedő hőfok?

Az előző alaplapomban csaka 45 nm es processzorok mehetek dea Q6600 az 65nm es éssa alaplap 1 hét után tőnkre ment ,de ottmég 80 fokigis felmenta hőfok.

Dea Astrock G41M-VS3 R2.a ba mehetneka 45 éssa 65 nm es procik is? És a Q6600 as igaz máregy jórégi darab de érdemesebb lenne egy Core2Duo E7000 vagy 8000 szériásra lecserélni?


2013. márc. 20. 19:43
 1/1 Kállai Levente válasza:
Mert ha játszol, vagy netezel a processzor használatban van ilyenkor biztos hogy fentebb megy a processzor fokja mikor az alap operációs rendszer van megnyitva az nem sokat használja. Hát szerintem lehet a processzorhűtőnek a hűtőbordát vagy a ventiláttort érdemes lenne kitakarítani és a hűtőpasztát a processzoron szétkenni. Máris lentebb menne pár fokkal a processzor mert nincs tele porral a hűtőborda. Esetleg a házban rossz a szellőzés ezer ezer oka lehet. Szerintem ez nem nagyon normális én processzorom is 4 magos AMD és a hőfok egy Corsair H100i vel tartsa a 30-at ettől függetlenül ha nem vízhűtés max 40-45 fokig kellene felmenni-e. Szerintem érdemes lenne lecserélni a processzort és a hűtést is de mielőbb lecserélnéd ezeket nézd meg.
2013. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!