Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a gépem,...

Miért csinálja ezt a gépem, és mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egy 2002-es gépem van, amin egy Windows XD SP3 fut. A maga korában jónak számító 256 MB RAM mára már semmire sem elég. De nekem ez van, nem tudok ellene mit tenni. Eddig nagyon jól működött a gép, de az utóbbi hirtelen hülyét kap, és ennek a hatalmas memóriamennyiségből annyit használ a svchost.exe, hogy kb 20-30 MB (!) RAM marad szabadon és konkrétan SEMMIT nem lehet csinálni a géppel. Olyan sok dologra nem is használom, facebookra (egy idő után a Chrome is megdögleszti a gépet), a korának megfelelő játékokkal való játszásra, meg ha kapok házit (weblapszerkesztés, lazarus, excel, stb.) akkor megcsinálom vele. De így nem tudom használni nyugodtan, mert abszolút megbízhatatlan lett a gép. Pedig amire kell, arra tökéletesen jó lenne. Visszaállítottam egy 2 héttel korábbi dátumra a rendszer visszaállító segítségével, de csak kis mértékben javult ez a probléma.

Mi okozza ezt a problémát? A svchost.exe lenne a rossz? Mert mint mondtam, olykor háromnegyed órát is képes szemétkedni a gép, miko a svchost.exe kb 200 MB RAM-ot használ. És ez 256 MB RAM mellett nagyon sok. NEm tudnátok segíteni?



2013. márc. 27. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
1 giga ddr 1 ram 3000-4000 forint, érdemes beruházni rá, vagy pár 512esre még olcsóbban.
2013. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 DoWtHen válasza:

Szerintem nem kellet volna az SP3-at feltelepíteni.

Ezért döcöghet a gép, az Svchost fájl nem lehet hibás, mert lefagyna tőle az XP-d. Bármennyire nem szeretnéd töröld a Chromot és amíg nem tudsz szerezni memóriát az Explorert használd. A Chrome alapvetően sok memóriát használ, így egy kicsit spórolhatsz.

2013. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!