Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez milyen csatlakozó lenne?

Ez milyen csatlakozó lenne?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy TV+monitor készülék.Ez a DVI Audio IN érdekelne engem.Azt értem, hogy hangbemenet, de mi az a DVI és miért van DVI felirat a HDMI csatlakozónál is?

Valamint az lehetséges, hogy én erre nem tudok semmilyen hangfalat kötni? Ugyanis van rajta HDMI, Scart, USB, valamint ez a DVI audio in nevű csati.


2013. ápr. 2. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
kiszeded a pöcit belőle és világító kanóc kerül oda. ;-)
2013. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hangfalat semmiképp nem tudsz rákötni! Az "in" bemenetet jelent, ebben az esetben digitális hangjelet adhatsz be a megfelelő -optikai- csatlakozóval: [link]
2013. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, az S/PDIF csati ismerős, viszont az a gátz, hogy ezt akárhogy próbáltam, nem tudtam kiszedni belőle, továbbá annak a lyuknak a beljese olyan, mintha jack lenne, tehát fém érintkezők vannak benne, ezért gondoltam, hogy valami olyasmi lehet, mint a jack.


A DVD lejátszómban pl. van SPDIF és abban a kupak az egyszerűen kiszedhető, nem ilyen, mint ezen a TV izén.A DVD-n ilyen a "kupak" [link]


Még egy plusz kérdés, ha nem probléma.Ezzel a készülékkel kapcsolatban mindenhol hirdetik, hogy Dolby TheaterSound meg ehhez hasonló dolgok, akkor ez csak annyit jelentene, hogy a benne levő hangszóró támogatja ezt a DTS-t? Mert hangminőségben nem sok különbséget érzek a 15 éves Orion TV és ez között.

2013. ápr. 2. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"akárhogy próbáltam, nem tudtam kiszedni belőle,"


Még az is lehet, hogy a csatlakozóalj nincs is benne -gyárilag, csak a hátlapok egyformák és így kapott egy "vakdugót". Előfordul ilyen, amikor egy típust többféle kivitelben gyártanak.

2013. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkodtam, viszont a leírásában (akár neten, akár a júzer manualban) szerepel ez a "DVI Audio in" dolog, mint lehetséges kapcsolódási lehetőség, tehát szerintem valami csak van ott.

Akkor lehet én vagyok olyan gyökér, hogy nem tudtam kiszedni.

2013. ápr. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!