Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A hűtő paszta használata...

A hűtő paszta használata kötelező?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha hosszabb távon is szeretnéd használni az eszközt pl. processzort.
2013. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mármint napi szinten vagy amúgy évekre előre menően?
2013. ápr. 5. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Senki sem pasztázik naponta. Vki évente mókerol vele, én meg hosszú évek óta nem nyúltam a géphez (nem is porolom, bár nincs is nálunk mocsok/macska/kutya a szobában), és mégse melegszik túl.
2013. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én sem a pasztázásra értettem hanem a gép használatára :)
2013. ápr. 5. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a paszta nem hűt, csak a hő átadásban segít, mivel össze köti az egymás mellett lévő hő átadó felületeket.

Azt tudjuk, hogy két fém felület között csak akkor lehet tökéletes hő kapcsolat, ha az minden pontján jól érintkezik egymással. A hővezető paszta erre való, hogy kiegészítse az "alsó" és "felső", "adó" és "fogadó" felület mikró egyenetlenségeit. Valahol olvastam, kipróbáltak mindenféle anyagot erre a célra a hivatalos, erre használatos hő vezető anyagokon kívül és a bármi jó volt ami kenhető és száradáskor réteget képez. A kísérletező emberünk a szilvalekvárt találta talán még jobbnak az erre a célra árusított dolgoknál. Ez nem vicc!


Viszont én óva intek mindenkit attól, hogy ilyen vizet vesztő anyagokkal próbálkozzon hosszabb távon.

[link] Ezt csak érdekességnek írtam.


Szükség van-e hővezető pasztára?

Egyszer vásárolt valaki egynagy teljesítményű leddel szerelt kínai elemlámpát. Azt talán tudjuk, hogy a led különösen érzékeny a túlmelegedésre. gyorsan romlik a túlhevüléstől a hatásfoka. Az ismerős által vásárolt lámpában is elég gyorsan "megsült" a led. Mivel már nem volt kezdő a szerelésekben, ezért szétszedte a lámpát és talált benne gondokat. Pl a ledet leszorító menetes rész nem volt meghúzva rendesen és nem is volt alatta hővezető paszta. Végül ledet cserélt és rendesen alá pasztázta és leszorította ahogy kell. Azóta nincs vele gondja.


Szedtem szét már én is ilyen lámpát és talán egy kicsi cseppet ha tesznek a led alá, pedig sokat számít, hogy csak század milliméterre vannak egymástól a felületek és itt-ott fekszenek fel kis pontokon, vagy létre jön a megfelelő hőkapcsolat. Ez olyan mint a leggyengébb láncszem esete. Itt a hűtendő alkatrész és a hőleadó felület közötti levegő réteg a kritikus gyenge láncszem, amit meg lehet szüntetni, ha megfelelő hővezető anyaggal kiegészítjük a felületi egyenlőtlenségeket.


Szóval fontos az a paszta.

[link]

2013. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!