Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akad/fagy be a hang a...

Miért akad/fagy be a hang a gépemen?

Figyelt kérdés

Zene, vagy film nézés közben egyszer csak befagy a hang, vagy beakad ahogy értelmesebb, ha hagyom akkor utána recsegve akadozva tovább megy és le kell állítani a lejátszott dolgot várni kicsit, majd utána jó lesz. Sajnos van hogy rá 10-20 perccel megint csinálja.. ötlet ?

már egy 2-3 éve ezzel szenvedek... lehet hangkártya ?


Köszi szépen előre is a válaszokat!



2013. ápr. 6. 18:58
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Magas a CPU terhelés?

Memória nem fogy el?

Gépről játszod le, vagy netről?

rosszabb minőségü videóknál is csinálja, esetleg más fájlformátumnál (tömörítési eljárásnál) ?

Mindenféle lejátszóval, vagy csak egy bizonyossal?

2013. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem minden ilyet, mert én is ezekre gondoltam.. de sajnos a CPU terhelés sem ugrik meg, memória sem fogy el, és teljesen mindegy gépről vagy netről játszom le mindenhol csinálja, még esetleg játék közben is. Minden lejátszóval, bármilyen dologgal, bármilyen formátummal csinálja. Elkezdi aztán ha leállítom 1 perc múlva megint jó lesz.

A legtöbbször, és legjobban akkor kezdi el, ha a torrent is megy.. :/

2013. ápr. 7. 14:46
 3/4 csacsi2 ***** válasza:
82%

Arra utal amit írtál, hogy töredezett a merevlemez (töredezettségmentesíts), tehát a HDD túlterhelt. Le kellene ellenőrizni az állapotát mondjuk hard disk sentinell -el!

Lehet sok a hibás szektor a merevlemezen, megpróbálhatod a hibás szektorok javítását!

futtatás : cmd

Parancssorba: chkdsk c: /f/r/x

c: a meghajtó betűjele, érdemes azon kívül amin az adatok vannak a rendszerlemezt is "c" kijavíttatni.

A parancssorban kérni fogja a számítógép újraindítását nyomj "I"gen-t, majd indítsd újra a gépet, hagyd lefutni induláskor ("chkdsk ütemezve van...")



Okozhatja még elszemetelődés ccleaner futtatása!

Javaslom a következőt ami kicővíti a CCleaner -t alkalmazásokkal: CCenchancer

[link]


Elképzelhető hogy valamelyik telepített kodek akad össze egy másikkal, ezért én a k-lite kodekpackot használom, mely kezeli a különálló kodekeket is és bármely tömörítési eljárásu videot lejátszik a gép, hibás kodek-től is akad:

[link]


Nem utolsó sorban a hangkártya driver-ét frissítsd le.

fizikai problémánál lehet kontakt hiba, vagy túlmelegedés!

Takarítsd ki a gépet , mozgasd meg,tisztítsd le a hangkártya érintkezőit.

Előfordulhat hogy megtört a merevlemez adatkábele, cserére szorul.

Esetleg gyenge a táp a gépben és nagyobb terhelésnél nem jut elég minden eszköznek.


Kezd az elején, valamelyik segíteni fog!

2013. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

kihagytam, de lehet a rendszerleíró is el van szemetelődve (activeX vezérlők)! Érdemes egy erre a célra való programot használni, az általános reistry tisztítók (pl:ccleaner) nem elég alaposak.

(JV16Powertools,registry reviever ezeket ajánlom)

Ha gondolod privátban...

2013. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!