Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win7 törlése, majd XP telepíté...

Zushiki kérdése:

Win7 törlése, majd XP telepítése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A problémám csupán az,hogy a gépemen,amit nagyapámnak szeretnék adni,win7-van.Viszont ő hű az XP-hez,és hallani sem szeretne róla hogy win7 vagy bármi más.nem tudtam meggyőzni,próbáltam. Biosban és bootmenüben hiába állítottam át hogy CD/DVD-ről bootoljon,nem adja az xp "a számítógép indításához kérjük nyomjon le egy billentyűt" opciót,win7 indítása után természetesen nem engedi telepíteni az Xp-t mivel futó op.rendszert nem lehet menet közben újraírni,sem törölni. Próbáltam a win7 telepítőjével szarakodni,de semmi.... Valami ötlet amivel előrébb juthatnék?? Bootolások minden opciója kipróbálva,zsákutca. Bármilyen jellegű segítséget szívesen veszek... (egyébként rengeteg fórumot átolvastam,talán az egyetlen használható dolog az "ubuntu" lehet?? Ki írjam CD-re és az megoldást nyújthat?

2013. ápr. 7. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
cd-s xp-t beraksz a meghajtóba, arról bootoljon, és kész.
2013. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Írja, hogy nem bootol, nem figyelsz?


Ha a WIN7 lemezről sem bootol akkor vagy rosszul írtad ki a lemez vagy rossz a meghajtód. Hogy írtad ki a telepítőlemezt?

2013. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 PapaJoe ***** válasza:
F9-el beállítható,hogy mivel indítson a windows.Nyilakkal fel/le.
2013. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A végén azt írta, kiírja-e cd-re. Ezek után én nem tudom mivel próbálkozott.

Ha jó az olvasó, meg a lemez is, akkor meg olyan nincs hogy nem bootol.

2013. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor megfordítom a mondatodat - ezt írtam én is - Ha kiírta és nem bootol akkor vagy rosszul írta ki vagy rossz a meghajtója...
2013. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Szóval,jó a meghajtóm is,és a cd is jó. Beállítottam a bootolási lehetőségeket. Az eredménye számítógép restart után : Boot From CD/DVD: és elindul a win7 :) XP-s cd bootolása után is.... Van egy ilyen linux alapú rendszer,ubuntu a neve... ha ezt felrakom egy másik particíióra,esetleg a másik terrás vinyómra,akkor elvileg kiválaszthatom hogy ubuntu induljon,és az alapján le tudnám formázni a partit amin a win7 van,majd utána már tudnám rakni az XP-t,csak reméltem hogy van más megoldás is... tudjátok,a régi alap.. berakod és minden megy is :)

Azért köszönöm a segítséget,ha bárkinek valami eszébe jut még,akkor várom a választ :)

2013. ápr. 7. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert ha a CD-ről bootolna először akkor nem foglalkozna azzal, hogy mi van és mi nincs a vinyón...
2013. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De most érted mit mondok :) Boot from... szerintem a win7 valami sz*rt blokkolt azt ennyi :) Már egy pár dolgot haladtam vele előre csak kicsit összetettebb mint gondoltam :)
2013. ápr. 7. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:
A bootolást nem tudja a win 7 blokkolni
2013. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem, és ahogy előttem is írták a WIN7 nem blokkol semmit, mert ha bootolsz a lemezről a WIN7 nem is fut és a lemezt sem érdekli hogy mi van a vinyódon. Kéne egy tuti lemez ami biztosan jól van kiírva - és nem olyan amiről te azt gondolod, hogy jó - és azzal kipróbálni. Ha azzal sem megy akkor a dvdmeghajtód rossz.


Volt itt már olyan kolléga akinek hasonló volt a gondja, egy csomó verziót leírtunk és ő váltig állította, hogy jó a lemeze, mire kiderült, hogy szerinte az a bootolás ha működő oprendszer alatt beteszi a telepítőlemezt és az magától elindul...

2013. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!