Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikai középiskolában...

Informatikai középiskolában tényleg annyira fontos a matek?

Figyelt kérdés
Most indulok informatikai középsuliba de bizonytalan vagyok, mert attól félek hogy a matek tudásom nem lesz elég, mert ott tudomásom szerint keményen oktatják a matekot. Tényleg olyan sok matek tudás kell oda? Nekem az általános iskolai év végi jegyek matekból 3-mas volt! De viszont az informatika érdekel!
2009. szept. 21. 21:15
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Igen, nem kizárt, hogy ráállnak a matematikára, mert később az informatikához nagyon jó matek alapok kellenek majd. Elképzelhető, hogy a 3-as nem lesz elég, de ez esetben nagyon fontos, hogy keress egy megbízható magántanárt. Semmiképpen ne várd meg vele a 3. vagy 4. évet, mert a matek az évek során az előzőleg megtanult alapokra épít, és ha valahol lemaradsz, azt később sokkal nehezebb pótolni, mint ha rögtön behoznád. Egy türelmes, és jó tanár nagyon megszerettetheti veled a tárgyat.

2009. szept. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én próbálom nem feladni de egyre jobban úrrá lesz rajtam a félelem és attól félek hogy nem fog menni az informatika. De én máshol nem tudnám elképzelni magamat lehetetlen hogy én mezőgazdaságiba menyek :) nem tudom tehetetlen vagyok. És a magántanárhoz mikor kezdjek el járni? Még általánosba, vagy elég ha majd elkezdek középsuliba járni?
2009. szept. 22. 14:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg 10 éves koromtól az informatika felkelti az érdeklődésemet, és most adjam fel? Azt már nem, de ha néha belegondolok hogy a matekkal meg ilyen rosszul állok hát meginog az önbizalom.
2009. szept. 22. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Szükséged lesz rá! Középiskolában sem lesz egyszerű, de ha főiskolán/egyetemen is akarsz tanulni később, ott keményen számon fogják kérni rajtad. Nem akarlak elrémíteni, de nekem is nehéz volt a matek egyetemen, pedig én szerettem és értettem hozzá.


Viszont ha tényleg érdekel az informatika akkor előbb utóbb a matekban is meglátod a lényeget (szerintem)

2009. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor van esély rá hogy jól boldoguljak a középiskolában? ill főiskolában (ha lesz főiskola)És tudtok valami jó középiskolát mert még bizony nem nézetem szét és nem is tudom melyik jó. Nem tudom lehet-e ezt itt leírni a neveket.
2009. szept. 22. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy melyik városban szeretnél tanulni.
2009. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Budapest
2009. szept. 23. 14:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor Budapesten milyen jó sulik vannak?
2009. szept. 24. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem ezt írd egy külön kérdésbe, akkor talán válaszolnak. Én nem tudok segíteni, mert Debrecenben tanulok már középsuli óta.
2009. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!