Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HTML-ben a! DOCTYPE html elem...

HTML-ben a! DOCTYPE html elem miért huzza le a fejlécemet?

Figyelt kérdés

Tehat, ha nem irom be a forraskodba hogy "<!DOCTYPE html>" akkor minden mukodik helyesen, a fejles a lap tetejen van. Na de ha oda rakom a DOCTYPE elemet akkor egy kicsit lehuzza a fejlecemet(header) , nem az oldal tetejen van a fejlec. itt a forraskod.


HTML:


<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<title>About me</title>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styles/styles.css">

</head>

<body>

<div id="header">

<p class="headertext">Welcome</p>

</div>

</body>

</html>



CSS:



body {

margin:0;

}


#header {

position:fixed;

width:100%;

height:55px;

margin:0;

padding:0;

background-color: #993333;

}


.headertext {

font-family:"American Typewriter";

font-size:20pt;

text-align:center;

color:#CCCC66;

}



#weboldal #programozás #HTML #Java #CSS #webszerkesztes.php
2013. ápr. 9. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali

Nekem ugyanúgy jelenik meg DOCTYPE nélkül is mint vele teljesen fent a fejléc. Firefoxban és operában is. Ha gond van akkor szerintem a Css lesz a ludas margin:0; padding:0; értékeket a header résznél próbáld meg külön megadni a div felső részére. position:fixed; rész miatt is akadhat, az is csinál néha ilyet, bár én se jöttem még rá mi köze a kettőnek egymáshoz. esetleg ha tényleg a DOCTYPE a ludas próbáld meg másként deklarálni. vagy lehet még kell a bodyba is határozni valamit, pl. oda is kell egy padding:0; többet nem tok segíteni sajna nekem normálisan megjelenik...

2013. ápr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drone007 ***** válasza:

Esetleg az lehet a gond, hogy a html fájlod utf8 kódolású, és az elején ott van a byte order mark (BOM), amit a böngésző megpróbál kijelezni. Próbáld BOM nlküli kódolásba áthelyezni a html file-t.

Emellett position: fixed esetén adj meg egy pozíciót is: top/bottom értéket!

2013. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

szia, koszi, meg mindig nem megy,


2.nak :OMB-be probaltam de nekem csak utf-16 no BOM ertek van.

2013. ápr. 9. 11:00
 4/5 Drone007 ***** válasza:
top: 0; -t adj a #headernek!
2013. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a segitsegedet sikerult!
2013. ápr. 9. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!