Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem hiszi el nekem a...

Miért nem hiszi el nekem a gép, hogy munkacsoport, és nem tartomány?

Figyelt kérdés
Windows 7 op rendszerem van és megpróbáltam hálózati meghajtót csatlakoztatni. Már beállítottam, hogy munkacsoporthoz tartozik, nem tartományhoz. Mégis, mikor megpróbálok hozzáadni egy meghajtót, nem bír felülkerekedni a tartományon, és a saját gépemet mondja tartománynak, és ott keresi a hálózati meghajtót, aminek pedig semmi köze a számítógéphez. Mert ez egy merevlemez, mely nem közvetlenül csatlakozik a gépemhez, hanem minden gép a hálózaton keresztül el tudja érni. (gyakorlatilag olyan, mint egy szerver.)

2013. ápr. 9. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a dolgot van neked egy NAS szerű valamid amit elvileg sikeresen rákötöttél az otthoni hálózatodra. Akkor ezek szerint van egy router is (gondolom). Ha nem babráltad, és minden default akkor a router osztogat minden eszköznek IP címet ami alapján meg lehet az eszközöket találni. Akkor annyi a dolgod hogy a NAS-nak kiosztott IP címet bepötyögöd pl. az intézőbe így: "\\xxx.xxx.xxxx.xxx" és ha tud a NAS SMB-t akkor meg fog jelenni az intézőben a megosztott partició. Erre nyomsz egy jobb egérgombot és kiválasztod azt hogy "hálózati meghajtó csatlakoztatása" stb... Érdemes a routerben mac cím alapján egy fix IP címet adni neki, hogy nehogy más címre tegye a router, mer akkor "eltűnik" a windowsban.
2013. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!